FANUC rozšiřuje svoji působnost v Evropě – rychlá řešení pro zákazníky

Fanuc R-2000iD

FANUC staví ve svém areálu v Neuhausenu nové technické centrum. Budova poskytne přibližně 6 000 metrů čtverečních prostoru pro evropské vývojové centrum společnosti a organizaci technické podpory. Spuštění je plánováno na rok 2023.

Expanze společnosti FANUC, největšího světového dodavatele CNC řídicích jednotek, průmyslových robotů a obráběcích strojů, pokračuje rychle. Po otevření moderních nových kancelářských budov v České republice a Belgii v posledních měsících a postupném plánování prací na nových zařízeních v Rakousku, na Slovensku, ve Španělsku a ve Francii se nyní rozvíjela půda pro další budovu v areálu společnosti Německá dceřiná společnost v Neuhausenu jižně od Stuttgartu. Technické centrum bude čtvrtou budovou v areálu.

fanuc europe základní kámen

Od roku 2023 bude v novém zařízení sídlit evropská organizace technické podpory FANUC a její evropské vývojové centrum. Obě divize sídlí v Neuhausenu od roku 2017. Celkový počet zaměstnanců v závodě se od té doby zvýšil z necelých 300 na více než 400, včetně provozu FANUC Německo. V budoucnu bude více prostoru pro vývoj softwaru a testovací běhy, stejně jako pro funkční a aplikační testy na různých strojích a robotech. Samotná strojovna technického centra bude pokrývat více než 2 000 metrů čtverečních. Celkově FANUC investuje do budovy a nedávno dokončeného parkoviště přibližně 22 milionů eur.

Zatímco technická podpora společnosti FANUC se zaměřuje na pomoc při zavádění a instalaci nových produktů v Evropě, vývojové centrum zajišťuje, aby potřeby a přání evropských zákazníků proudily přímo do vývoje produktů v sídle společnosti v Japonsku.

fanuc europe

„ V Neuhausenu provádíme testy, které úzce kopírují výrobní podmínky, se kterými se naši zákazníci setkávají, “ říká Shinichi Tanzawa, prezident a generální ředitel společnosti FANUC Europe. „ V Evropě existuje mnoho vysoce inovativních společností se speciálními požadavky, pro které vyvíjíme řešení na míru. “

FANUC má ve svém ústředí v Japonsku 12 vývojových laboratoří a také špičková testovací centra, která pomáhají optimalizovat a zajišťovat funkčnost a kvalitu produktových skupin, jako jsou CNC ovladače, lasery, průmyslové roboty a obráběcí stroje.

„ Považujeme za velmi efektivní, když se vývoj produktů nachází v těsné blízkosti našich zákazníků, “ vysvětluje Tanzawa. „ Abychom zajistili, že vývoj našich produktů odpovídá potřebám evropských zákazníků, pokračujeme v rozšiřování našich technických kapacit po celém kontinentu. “

Zdroj zprávy: FANUC