FANUC: Získejte širší pohled

Fanuc 3D vision Sensor

Díky výjimečně velké měřicí oblasti zlepšuje nový snímač FANUC 3D Vision Sensor 3DV / 1600 účinnost v různých aplikacích manipulace s materiálem. S 3DV / 1600 představí FANUC nový model do své stávající řady 3D Vision Sensor . Vynikající měřící plocha až 2 000 mm vertikálně a až 3 200 x 2 400 mm horizontálně činí z tohoto senzoru ideální volbu pro širokou škálu inteligentních robotických aplikací ve skladování a logistice, zejména v aplikacích zahrnujících velké nebo vysoké předměty, jako jsou krabice nebo tašky naskládané na sebe na velké paletě.

3D Vision Sensor

Tam, kde je třeba několikrát přemístit jiné snímače vidění, aby bylo možné zachytit kompletní širokoúhlý obraz, je 3DV / 1600 schopen zachytit a lokalizovat velké objekty jako celek v jednom širokoúhlém 3D obrazu. Spolu s krátkou dobou akvizice 300-700ms tak 3DV / 1600 tak výrazně zkracuje dobu cyklu, např. Při depaletizaci. A protože se snímač již nemusí pohybovat kolem palety, může být připevněn pevně, a to ještě kratší dobu procesu.

Kompaktní a lehký 3DV / 1600 lze také namontovat přímo na robota. To poskytuje větší flexibilitu a odstraňuje potřebu více senzorů v aplikacích, kdy by zákazník chtěl najít a vybrat položky z několika samostatných oblastí z extrémně velké oblasti, která je dokonce větší než zorné pole 3DV / 1600.

3d visionsensor

Kamera snímače s vysokým rozlišením (2208 x 1920pix) současně zajišťuje vysoce kvalitní 3D zobrazování i pro pohyblivé a obtížně detekovatelné objekty, jako jsou lesklé, tmavé, vícebarevné nebo poloprůhledné předměty, což umožňuje nové spolehlivé 3D čáry – sledovací aplikace a aplikace pro výběr 3D bin. Stejně jako všechny produkty řady 3D Vision Sensor společnosti FANUC, 3DV / 1600i■ Snadná instalace a nastavení. Jako součást sady FANUC i RVision je plně integrována do robotů FANUC, čímž eliminuje jakékoli kabeláže, složitá rozhraní nebo externí zařízení. i Nastavení a programování RVision lze snadno provádět jak na PC, tak i na Pendant Touch, což je dobře známá výhoda ve výrobním závodě .

Tyto vlastnosti společně činí 3DV / 1600 flexibilní volbou, kterou lze přizpůsobit mnoha aplikacím bez jakýchkoli kompromisů v kvalitě nebo produktivitě – pro efektivnější a bezproblémové pracovní toky ve výrobě a logistice.

O FANUCU
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill, ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO) . Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 pobočkami FANUC na celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a zákaznických služeb.

Zdroj zprávy: FANUC