FOR INDUSTRY 2017 – Technické novinky přilákaly 7 tisíc návštěvníků

Ve dnech 9. – 12. května 2017 proběhl letošní ročník Průmyslových veletrhů Praha. Na hrubé výstavní ploše přesahující 8000 m2 návštěvníkům představilo 233 vystavovatelů nové produkty a technologie z nejrůznějších průmyslových odvětví. Akce přilákala během čtyř dní 7612 lidí. Příští ročník se uskuteční v termínu 15. – 18. 5. 2018 opět v prostorách PVA EXPO PRAHA.

„Česká ekonomika významně oživuje, což je patrné nejen na přímém ekonomickém výkonu firem, ale také na jejich snaze kvalitně prezentovat své produkty a technologie. V důsledku toho jsme letos registrovali zvýšený zájem o účast na Průmyslových veletrzích Praha ze strany předních firem. Vystavovatelé kladně hodnotili organizaci veletrhu, doprovodné akce
a kvalitní zázemí našeho veletržního areálu,“ říká Vanda Petrov, ředitelka obchodního týmu průmyslových veletrhů, a doplňuje: „Pro další ročník chceme dále zkvalitňovat poskytované služby vystavovatelům a rozšiřovat program tak, aby přitáhl co nejvíce návštěvníků.“

Průmyslové novinky
Souběžný veletrh FOR INDUSTRY představil veřejnosti např. novou EDM drátovou řezačku CUT P 550, dlouhotočný CNC automat MANURHIN K´MX 916 nebo elektroerozivní drátovou řezačku. Nejzajímavější exponáty ocenila odborná porota v rámci tradiční soutěže GRAND PRIX. Ocenění získaly společnosti GF Machining Solutions, dále TAJMAC-ZPS, BONEGA, STYLE CNC Machines B.V a MEICO SYSTEM´S. Přehlídku průmyslových novinek doplnil souběžný veletrh FOR SURFACE, kde se mohla veřejnost seznámit například s torbo® přístroji, protihlukovým a antivibračním nátěrem ISD 325 a Charflame, protipožární intumescentní barvou na ochranu ocelových konstrukcí. Veletrh věnovaný logistice a skladování FOR LOGISTIC připravil pro letošní ročník zajímavosti v podobě elektrického vysokozdvižného vozíku ZOWELL, vychystávacího vozíku KT3 Drive a elektronického lineárního manipulátoru s maximální nosností 223 kg.

Letos poprvé program Průmyslových veletrhů Praha rozšířila přehlídka pracovních příležitostí FOR JOBS určená pro absolventy technických oborů. Nový projekt má za cíl vytvořit příležitost pro setkání mladých odborníků a jejich potenciálních zaměstnavatelů z řad průmyslových firem.

Velký zájem veřejnosti patřil 3Dexpo 2017, největší české přehlídce 3D tisku. Výstava ukázala aktuální trendy a novinky v oboru. Pro zájemce připravila řadu workshopů, přednášek a také tradiční Souboj 3D tiskáren.

Přehlídka elektromobility potvrdila, že budoucnost patří dopravním prostředkům na elektrický pohon. Veřejnosti se zde premiérově představil poštovní elektrovůz a také další užitkové typy elektromobilů. Zajímavostí byla rychlonabíjecí stanice pro elektromobily navržená přední českou designérkou Annou Marešovou nebo ukázka možnosti dobíjení z lampy veřejného osvětlení. Pro návštěvníky byly atraktivní také ukázkové jízdy elektromobilů na venkovní ploše.

O aktuálních trendech v moderních technologiích nezbytných pro realizaci strategií SMART CITY hovořili odborníci v rámci ENERGO SUMMITu. Přednášející představili projekt energeticky soběstačných budov v ČR i ve světě a věnovali se směřování české energetiky ve vztahu k evropské energetické síti. Samostatný blok prezentací patřil aktuální problematice Smart Cities a rozvoji elektromobility. Mezi hosty vystoupili např. zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva životního prostředí ČR, Energetického regulačního úřadu, společností ČEZ a ABB.

Generálním partnerem Průmyslových veletrhů Praha byla skupina ČEZ a oficiálními vozy veletrhů byly automobily značky FORD.

Více informací najdete na http://PrumysloveVeletrhyPraha.cz a http://energosummit.cz.