Fotoreportáž z FOR INDUSTRY – 3. část

Motul

V prvních dvou dílech fotoreportáží z FOR INDUSTRY 2017 jsme se věnovali větším expozicím, ale na průmyslovém veletrhu vystavovala i řada menších firem nebo firem, které zvolily ekonomickou formu prezentace. Na některé z nich se tedy podíváme v tomto dílu a současně se také již budeme věnovat i jiným oborům než svým způsobem dominantnímu třískovému obrábění.

ŘÍZENÉ STROJE
Firma ŘÍZENÉ STROJE s.r.o. je původním českým výrobcem CNC řezacích automatů NESSAP. Tato úspěšná značka konkuruje světovým i domácím producentům obdobných zařízení a ve svém portfoliu nabízí i jiné typy strojů. Najdeme tam hydraulické nůžky, vodní paprsek, ohraňovací lisy a další sofistikovaná zařízení.

NESSAP

Na FOR INDUSTRY 2017 se firma přijela pochlubit novým laserovým pálicím strojem NESSAP GAMA 3015 FL/R Master, který má mimo řezání plechů i možnost zpracování svitků a trubek až do průměru 600 mm, a to díky rotační ose řezací hlavy laseru. Unikátní řešení je nenápadně skryto v pravé části krytu stroje, resp. blízko ovládací konzoly…

nessap

Strojírna Kukleny
Firma s dlouholetými referencemi v oblasti náročných strojírenských produktů a s vlastní konstrukční a vývojovou kapacitou se v minulých dobách stala vyhlášeným specialistou na potravinářské stroje (od blanšírovacích strojů až po vysokotlaká čerpadla hustých kapalin), ale její schopnosti a zkušenosti mají přesah do dalších oborů.

Strojírna Kukleny

Strojírna Kukleny se nebojí ani větších a velmi náročných technologických celků. Příkladem z poslední doby může být vývoj a výroba technologického zařízení pro horké komory SUSEN nebo linky pro výrobu svařovacích elektrod pro firmu VASPO Vamberk.

SUSEN

Mezi produktové novinky firmy patří vícevřetenové vrtací a závitovací hlavy, které řeší potřebu snižování výrobních časů a nákladů na operace. Hlavy jsou použitelné pro vrtání, stejně jako pro zapouštění, vystružování a závitování.

vícevřetenové

K dalším produktům firmy patří nerezová zubová čerpadla, pomaluběžné excentrické převodovky (speciální typ diferenciálního planetového převodu s relativním pohybem satelitu na excentrickém vstupním hřídeli), šnekové převodové skříně, spojky, lineární pohony a celá řada dalších technologických produktů.

zubová čerpadla

RIPRON
Česká firma Rippon s.r.o. je mimo jiné i producentem speciálního vrtacího zařízení KOVOTA, které firma předváděla na FOR INDUSTRY 2017…

RIPRON

KOVOTA umožňuje současné vrtání trubek a profilů dvěma protiběžnými vřeteny, ale lze jej použít také pro řezání závitů nebo tvarování děr (flowdrill). Možné je i vrtání pod úhlem.

kovota

Kromě KOVOTY nabízí firma v oblasti vrtání i další zajímavý stroj, který zvládne vrtání až 11ti otvorů při jedné operaci. Portfolio firmy je ovšem mnohem širší a naleznete v něm i tvářecí stroje a mnoho dalšího.

MOTUL
MOTULTECH vyvíjí, vyrábí a prodává maziva pro průmyslovou produkci. Specializuje se na řadu odvětví – od použití procesních kapalin a maziv převážně v automobilovém a leteckém průmyslu až po extruzi hliníku a produkty spojené s tepelným zpracováním kovů. Výrobní závod tak dostane k dospozici nejen produkty na míru konkrétní aplikace, ale zároveň komplexní řešení pro optimalizaci olejového hospodářství a zvýšení produktivity.

MOTUL

Mezi mazivy MOTUL představil i čistič hydraulických systémů R-CLEAN…

R-CLEAN

Potvrzením průmyslových aplikací je i magnetický systém na čištění řezné kapaliny a jiných emulzí. Olejový separátor MKR TB 250 s samonasávacím membránovým čerpadlem lze provozovat i bez připojení k síti, má vlastní sebečistící systém, který pracuje bez přerušení separace, filtr s propustností 350 µm a regulovatelný průtok 200 až 400 l/hod.

OIl separator MKR

Stroj zajistí rychlou návratnost investice, snížení nákladů na likvidaci odpadu a prodloužení životnosti emulze a zlepšení zápachu.

INDEVA
Firma Scaglia Indeva navrhuje a vyrábí průmyslové manipulátory od roku 1970 a dnes je světovým dodavatelem číslo jedna pro řešení v manipulaci s materiálem. Nabízí nejkompletnější sortiment průmyslových manipulátorů na trhu včetně obou tradičních pneumatických manipulátorů a elektronických manipulátorů.

INDEVA

MASTERCAM
Expert na CAD/CAM pro obráběcí a tvářecí stroje nabízel na FOR INDUSTRY svoje služby. CAD/CAM software Mastercam je sofistikovaným řešením pro tváření, vícevřetenové soustružení a frézování od 2,5D až po 5D. Umí obsloužit i dlouhotočné CNC automaty a EDM. Od verze X8 je CAD/CAM systém Mastercam také jedním z nejmodernějších CAD nástrojů, kde lze rychle a jednoduše nakreslit jakýkoli model nebo design.

MASTERCAM

Pro rychlé a pohodlné programování robotů nabízel systém OCTOPUZ…

OCTOPUZ

OCTOPUZ je kompletním řešením, které umožňuje uživatelům programovat a vytvářet robotický kód offline, přičemž se simuluje celý výrobní proces. Kromě možností simulace a manipulace s materiálem může OCTOPUZ vytvářet a importovat informace o drahách z Mastercamu pro řadu aplikací, včetně sledování hran, odsunu materiálu a výroby. OCTOPUZ nabízí výkonné, flexibilní a zákaznicky přizpůsobitelné prostředí, v němž mohou uživatelé programovat současně více robotů, aniž by museli přerušovat výrobu.

FORMAT 1
Společnost FORMAT 1 spol. s r.o. je výrobcem vah a adaptérů různého druhu. Pro průmyslové využití nabízí jeřábové váhy, zakázkové vážní systémy, tenzometrické snímače síly, zdroje a další užitečná zařízení.

FORMAT

GRIF ČR
Firma nabízí širokou paletu profesionálního nářadí značky FEIN. Na stánku měla i pásovou brusku FEIN GRIT…

GRIF

ARC-H
Firma se na FOR INDUSTRY, resp. na FOR WELD prezentovala řadou svařovacích zdrojů KEMPPI

KEMPPI