Fotoreportáž z FOR INDUSTRY – 2. část

FORINDUSTRY

Další část fotoreportáže z expozic pražských průmyslových veletrhů FOR INDUSTRY, které se konaly 9.-12.5.2017 na moderním výstavišti v Letňanech.

 

PEGAS – GONDA
Expert na pily pro řezání kovových materiálů připravil pro FOR INDUSTRY kompaktní expozici se 4mi stroji.

Pegas Gonda

Prvním byla dvousloupová pila 300×300 HERKULES X-CNC, která je určena pro kolmé řezání trubek o průměru až 300 mm a plné kulatiny do průměru 250 mm. Stroj je vybaven řídícím systémem SIEMENS a vícenásobným podáváním materiálu…

HERKULES X-CNC

Dalším strojem byla robustní gravitační pásová pila 300×320 GH-LR s flexibilní konzolou. Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých i úhlových řezech, úhlové řezy plynule nastavitelné od 0 do +60 stupňů vpravo a od 0 do -60 stupňů vlevo. Změna úhlu pomocí rychloupínací páky.

300x320 GH-LR

Menší model 230×280 GH-LR a rychlořezná kotoučová pila 400 ALOX P…

230x280 GH-LR

400 ALOX P je manuální pila s pneumaticky ovládanými svěráky. V okamžiku zahájení pracovního pohybu dochází k upnutí pneumatických svěráků. Po doříznutí a dosažení horní polohy se svěráky otevírají. Posuv materiálu je ruční. Zařízení slouží k dělení lehčích kovů a plastů do 140mm plného průměru kulatiny a zvládá i úhlové řezy do 45 stupňů.

+GF+
GF Machining Solutions je divize švýcarské firmy Georg Fischer. Firma má zastoupení v České republice a na FOR INDUSTRY 2017 prezentovala řadu zajímavých strojů se špičkovými parametry…

+GF+

Na veletrh FOR INDUSTRY si firma připravila premiéru EDM drátové řezačky AgieCharmilles CUT P 550. Doslova revoluční stroj, který může být zapojen do plně automatizovaného provozu bez manuální obsluhy má o 20% vyšší rychlost drátového řezání, výrazně nižší procento odpadu, delší životnost nástroje a v neposlední řadě i vlastní automatizovanou kontrolu kvality. Jakost povrchu dosahuje 0,08 mikrometru.

CUT P500

Zařízení může být zapojeno do výrobních procesů podle standardů Průmysl 4.0. Má bezdrátové komunikační rozhraní rConnect. Spotřeba řezacího drátu by měla klesnout až o 30% (v režimu ECO), což snižuje nejen přímé náklady na materiál, ale také snižuje nutné servisní časy. Další praktickou funkcí je optimalizace rychlosti drátu v závislosti na měřících cyklech. Rám stroje je z minerálního kompozitu RHENOCAST, což zaručuje teplotní stabilitu zařízení. P 550 má nové uživatelské rozhraní AC CUT HMI 2, které je velmi intuitivní a zvyšuje komfort i produktivitu obsluhy stroje.

Tady se můžete podívat na příklady frézování a tvarového řezání stroji od GF Machining Solutions…

Menší model řezačky – AgieCharmilles CUT E 350 nabízí vysokou produktivitu …

CUT E 350

Automatizovaná buňka s robotem WorkPartner 1+ je flexibilní systém, v kterém lze kombinovat mnoho modulů.

WorkPartner

Pracovním strojem je v tomto případě EDM AgieCharmilles FORMA S 350, ale platformu WorkPartner lze spojit i s jinými aplikacemi, tj. například s frézovacím strojem, s laserovým strojem nebo pro výměnu nástrojů. Robotická platforma také může obsluhovat dva stroje současně, takže lze z jedné strany připojit frézku a z druhé třeba EDM.

DK Machinery
CNC hrotové soustruhy firmy PINACHO řady ST jsou základním mezistupněm mezi konvenčními stroji a CNC produkčními automaty. Na FOR INDUSTRY 2017 firma DK Machinery s.r.o. vystavovala CNC soustruh ST 225 s ložnou délkou 1000 mm.

ST225

Stroj je řízen systémem FAGOR 8055 nebo alternativně systémem Siemens 828D.

ST225

Celková koncepce byla navržena s ohledem na kusovou a malosériovou výrobu stejně jako pro obrábění v opakovaných výrobních dávkách po stovkách kusů, kde výrazným způsobem eliminuje přípravné i výrobní časy. Hlavním rysem těchto CNC je jednoduché ovládání. Tento typ strojů tak umožňuje všechny běžné způsoby obrábění. Různým stupněm výbavy pak lze získat stroj přímo podle konkrétních požadavků s vynikajícím poměrem cena/výkon.

ST225

REXIM
Ekonomické obráběcí stroje, které jsou zaměřeny na poměr cena/výkon, mají v halách strojírenských firem také svoje místo. Takový je i stroj XYZ SLX 355 s řídícím systémem ProtoTrak SLX, který vystavovala firma Rexim.

REXIM

Stejně, jako u ostatních soustruhů ProtoTRAK může být použit manuálně nebo jako plnohodnotné CNC s přednastavenými cykly. Rádie a úkosy lze snadno provádět i v ručním režimu bez nutnosti programování. Standardně se dodává s rychlovýměnnou nástrojovou hlavou včetně 6ks držáků nástrojů, ale na přání může být vybaven automatickou, 4-poziční nástrojovou hlavou.

Dalším strojem v expozici byla ložová frézka XYZ SMX 5000

SMX 5000

Zajímavým strojem je mobilní obráběcí centrum XYZ 2-OP, které lze využít k řadě doplňkových činností. Zařízení lze snadno přemisťovat na jiná pracoviště a díky portálové orientaci vřetene zabírá stroj málo místa vedle primárních strojů.

XYZ 2-OP

Centrum je vybaveno kuželem BT 30, zásobníkem nástrojů a řídícím systémem ProtoTRAK SMX.

BOUKAL
Firma na FOR INDUSTRY přichází s novou tváří své identity. Kromě nového loga a designu nabízí i nové stroje pro běžnou dílenskou výrobu.

Boukal

Důkazem toho je frézka Bernardo UWF 110 SERVO s digitálním zobrazením polohy. Univerzální frézovací stroj UWF 110 je určen pro lehké a středně těžké frézovací práce. Pro svou mnohostrannost a jednoduché přestavování je nejlépe využitelný v dílnách k opracování malých a středně velkých obrobků. Univerzální frézovací hlava je nastavitelná skoro do všech pozičních uhlů. Ovládací panel je umístěn na otočném rameni s ergonomicky umístěnými ovládacími prvky a těžká základna stroje z masivní litiny umožní práci bez vibrací.

Boukal Servo

Pro menší provozy a dílny se může hodit některý ze soustruhů. Firma Boukal s.r.o. nabízí řešení pro výrobu, profesionály i hobby segment. Rakouské stroje Bernardo mají pověst spolehlivých zařízení za rozumnou cenu.

Boukal

Stojanové vrtačky různých velikostí jsou rovněž nepostradatelnými pomocníky ve strojírenské malovýrobě…

Boukal