Globální centrum výzkumu a vývoje ABB Robotics oceněno za vedoucí postavení v oblasti inovací

abb shanghai

ABB je čínskou šanghajskou vládou uznána jako jedna z prvních nadnárodních společností pro své centrum technických inovací, výzkumu a vývoje v Šanghaji. Výzkum a vývoj k urychlení inovací je důležitou součástí nové továrny na robotiku ABB, která bude otevřena v Šanghaji v roce 2022. Výzkumné a vývojové centrum ABB Robotics v Číně bylo uznáno šanghajskou vládou za své technické inovace, možnosti výzkumu a vývoje. K získání tohoto uznání musí být v Šanghaji zřízeno centrum výzkumu a vývoje globálními investory, působit v globálním měřítku, hrát důležitou roli v globálních projektech výzkumu a vývoje a vytvářet jedinečné technické inovace.

Šanghaj ABB ocenění

Gong Zheng, starosta Šanghaje (vlevo) a Rui Liang, vedoucí společnosti ABB Robotics v Číně, při slavnostním ceremoniálu u příležitosti předání ceny.

Na slavnostním předávání cen 24. května 2021 převzal Rui Liang, vedoucí společnosti ABB Robotics v Číně, ocenění od starosty Šanghaje Gong Zhenga. Je to poprvé, co vláda uznala výzkum a vývoj globálních společností v Šanghaji. Cílem je povzbudit mezinárodní investory, aby ve městě založili centra výzkumu a vývoje, aby se posílila pozice metropole jako globálního inovačního centra pro vědu a technologii.

“Náš výzkum a vývoj v Číně je základním kamenem našeho inovačního ekosystému.” Podporuje naše úsilí o vývoj robotických řešení zaměřených na budoucnost a využití potenciálu automatizace pro naše zákazníky, “říká Sami Atiya, vedoucí divize Robotics & Manufacturing Automation ve společnosti ABB. “Jsme potěšeni, že naše technologické vedení bylo uznáno na největším trhu s robotikou na světě, a budeme pokračovat v našem úspěšném kurzu, až náš nový výrobní a výzkumný a vývojový komplex v příštím roce otevře dveře v Šanghaji.” Touto investicí podporujeme rozvoj čínského robotického sektoru a podporujeme inteligentní výrobu pro naše zákazníky. “

ABB staví nejpokročilejší továrnu na robotiku na světě v Číně. Otevření závodu v Šanghaji s investiční hodnotou 150 milionů amerických dolarů je naplánováno na rok 2022. Představuje další úroveň výrobní technologie od ABB Robotics a spoléhá na nejmodernější výrobní procesy, včetně samoučících strojů, digitálních řešení a řešení pro spolupráci. V nejmodernější, nejautomatizovanější a nejflexibilnější továrně v globálním robotickém sektoru budou roboti vyrábět roboty.

abb cnaus global center

Shanghai Factory Overview Exterior

Nová továrna bude mít výzkumné a vývojové centrum určené k urychlení inovací v oblasti umělé inteligence. Na tomto inovačním místě bude ABB vyvíjet společně se zákazníky automatizační řešení, což výrazně zvýší schopnost ABB inovovat a urychlit vývoj produktů.

Společnost ABB Robotics vstoupila na čínský trh v roce 1994 a stávající centrum výzkumu a vývoje v Šanghaji bylo otevřeno v roce 2005. ABB je prvním mezinárodním výrobcem robotů v Číně, který lokalizuje celý svůj hodnotový řetězec – od výzkumu a vývoje, výroby, prodeje, inženýrství a systémové integrace až po služby.

Tým výzkumu a vývoje ABB Robotics v Šanghaji neustále inovuje již 16 let a přispívá k vývoji špičkových produktů na světě. Patří mezi ně první místně vyvinutý robot IRB 120 z roku 2009, nejrychlejší čtyřosý paletizační robot IRB 460 z roku 2011, první skutečně spolupracující dvouramenný robot YuMi® z roku 2015 a nejnovější modely robotů GoFa TM a SWIFTI TM , které spuštěno 24. února 2021.

ABB logo maleABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky podporuje transformaci společnosti a průmyslu na produktivnější a udržitelnější budoucnost po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB