Green Light podporuje podnikání už 10 let! VŠB-TUO zve na Startup Show

všb green light

Byznysové projekty, které si zaslouží podpořit při rozjezdu. Právě těm se již deset let věnuje startupový akcelerační program Green Light VŠB – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), jehož nedílnou součástí je každoroční Startup Show. Ta letošní, jubilejní, se uskuteční 13. dubna 2023 a kromě tradiční soutěže podnikatelských projektů nabídne i veletrh startupů, podnikatelskou poradnu, workshopy, besedy či odborné diskuze. Hlavní hvězdou programu bude archeoložka umělé inteligence a popularizátorka AI Sara Polak.

všb green light

 

„Není pochyb o tom, že Startup Show 2023 bude vyvrcholením nejen letošního akcelerátoru, ale i dosavadních deseti let usilovné práce, během nichž se do programu přihlásilo 484 podnikavců. Letos se o hlavní cenu utká pět projektů, které chtějí vstoupit do světa podnikání v oblasti pěstování mikrozeleniny, bylinkářství, osvětlení domácností, bezpečnosti na silnicích či hráčských doupat,“ uvedla vedoucí Kariérního centra VŠB-TUO Martina Szturc Káňová.

Návštěvníci se mohou těšit na panelové diskuze, kulaté stoly či besedy, během nichž se dozví například to, jak prodávat na sociálních sítích, jaké radosti i strasti zažívají ženy-podnikatelky, jaká je koncepce podpory podnikavosti a debatovat mohou i o tom, že podnikání nemusí vždy vyjít na první pokus. Pro ty, kteří by přímo na místě chtěli své záměry zkonzultovat, bude připravena Podnikatelská poradna. Příznivci umělé inteligence uvítají besedu s její popularizátorkou Sarou Polak, kterou vloni časopis Forbes zařadil mezi 30 významných českých talentů mladších 30 let (30 pod 30). Absolventka Oxfordské univerzity mimo jiné usiluje také o užší propojení akademické a průmyslové sféry. V Ostravě bude s publikem diskutovat na téma AI – konkurent lidství?

ADK

Reklama

Dopolední část programu bude patřit školám a programu Zlepši si techniku. Podrobný program celodenní akce je dostupný na stánkách konference.

Program Green Light je otevřený nejen studentům z Moravskoslezského kraje, ale i široké veřejnosti se zájmem podnikat v regionu. Zkušení mentoři pomáhají jak zájemcům s pouhým nápadem, tak lidem, kteří už s podnikáním začali. Celkem 67 procent z dosavadních účastníků programu stále podniká, 16 projektů získalo další podporu z Moravskoslezského kraje ve formě voucherů a částka, kterou projekty podpořili soukromí investoři, činí 62 milionů korun. K absolventům programu patří například udržitelná móda Nilmore, perzonifikované herní ovladače GameArts, zavlažovací systém Zahradní Olla a řada dalších.

Program je bezplatný a kromě byznysového plánu se zaměřuje i na osobnostní rozvoj účastníka.

„Green Light představuje obrovskou výhodu pro všechny podnikatele a studenty, kteří chtějí podnikat, ale nemají potřebné zkušenosti nebo se potýkají s nedostatkem financí. Proto je skvělé, že kdokoliv může tento akcelerační program využít a posunout svůj projekt k reálnému byznysu. Věříme, že studenti mají potenciál stát se další generací úspěšných podnikatelů a jsme odhodláni jim poskytnout podporu,“ uvedl prorektor pro strategii a spolupráci VŠB-TUO Igor Ivan.

Toto úsilí podporuje i Moravskoslezský kraj. „Přesně tohle náš kraj potřebuje. Talentované mladé lidi s dobrými nápady a zajímavými vizemi, odvážné podnikatele, kteří se nebojí zabrouzdat i do neprobádaných vod. Moravskoslezský kraj se nachází v dynamickém procesu transformace, mění se směřování našeho regionu, mění se také jeho image. A právě start-upy a inovační projekty proměně našeho regionu významně napomáhají. Proto je Moravskoslezský kraj hlavním partnerem akce Green Light a opět ji finančně podpořil. Chceme motivovat místní lidi, aby se snažili své vize realizovat a stali se inspirací a motorem pro ostatní,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

Přílohy:
Pozvánka Startup Show (PDF, 3 MB)

Zdroj zprávy: VŠB-TU Ostrava
všb