Helen Blomqvist je novou prezidentkou společnosti Sandvik Coromant

sandvik coromant

Společnost Sandvik Coromant představila novou prezidentku Helen Blomqvist, která ve funkci nahradí Nadine Crauwels.
Coby prezidentka bude Helen Blomqvist odpovědná za posílení vedoucího postavení společnosti Sandvik Coromant v oblasti výrobních nástrojů a řešení pro obrábění kovů a za sdílení znalostí přispívajících k rozvoji výrobního průmyslu. Helen bude podřízenou nově jmenované prezidentky obchodní divize Sandvik Machining Solutions, kterou je Nadine Crauwels. Mimo to se také stane členkou manažerského týmu obchodní divize Sandvik Machining Solutions. Svou novou funkci začne vykonávat od 1. prosince 2020.

Helen Blomqvist

Blomqvist má ve společnosti Sandvik Coromant mnohaleté zkušenosti, jelikož do ní nastoupila již v roce 2003 jako výzkumná inženýrka. Během 17 let působila na různých manažerských pozicích nejen v produktovém managementu a výzkumu a vývoji, ale také v oblasti prodeje – byla generální ředitelkou prodeje pro region severní Evropy. Je držitelkou dvou patentů a v roce 2018 získala od společnosti Sandvik Coromant ocenění „Lídr roku“.

Blomqvist je švédskou občankou a pyšní se titulem Ph.D. v oboru strukturní chemie ze Stockholmské univerzity.

„Jsem potěšena a poctěna touto příležitostí vést společnost Sandvik Coromant, která zaujímá fantastické postavení v oblasti nabídky produktů a řešení, jež našim zákazníkům přinášejí přidanou hodnotu. Těším se na spolupráci s manažerským týmem, zaměstnanci a partnery společnosti Sandvik Coromant. Naším záměrem bude i nadále rozvíjet naši nabídku, zlepšovat naše inovační schopnosti a implementovat naši strategii s cílem posouvat toto odvětví vpřed a utvářet budoucnost výrobního průmyslu. Mým hlavním zaměřením bude posilování naší role coby lídra na trhu,“ říká Helen Blomqvist.

Společnost Sandvik Coromant je držitelem více než 3100 patentů po celém světě, zaměstnává přes 7600 pracovníků a má zastoupení ve 150 zemích. Novinky a další informace o společnosti Sandvik Coromant naleznete na webových stránkách společnosti Sandvik Coromant.​

Zdroj zprávy: Sandvik Coromant