HEXAGON: Buňka 360° Cell pro automatizované 3D optické měření

hexagon cell

Buňka 360° Cell je plně automatizované řešení měření na klíč určené do výrobního prostředí. S technologií optického měření digitalizuje kompletní povrchy, geometrické prvky a hrany. Obsahuje optimalizované automatizační komponenty včetně softwaru poskytujícího nejlepší možné využití buňky a umožňující plánování a programování detailního měření. Řešení je z dílny divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon.

Řešení 360°Cell obsahuje dva otočné stoly, které umožňují stoprocentní využití buňky bez čekání kvůli vkládání a vykládání dílů. Není nutná žádná příprava dílu. Díl je možné měřit na jednom otočném stole, zatímco na druhém probíhá vkládání nebo vykládání dílu jiného. Žádná čekací doba na měřicí jednotku a kontinuální měření poskytují mimořádně vysokou kapacitu zpracování.

Výsledky měření buňka zpracovává v reálném čase. Systém automatizovaného optického 3D měření poskytuje barevnou mapu povrchu s odchylkami od nominálních hodnot, podrobnou analýzu, např. průřezy a GD&T, vícenásobné a místní vyrovnání a definici hlavního dílu, statistickou analýzu včetně průměru, směrodatné odchylky a dalších parametrů a zprávy o trendech měření.

hexagon cell

Do náročného průmyslového prostředí s jednoduchou instalací
Měřicí technologie poskytuje téměř naprostou odolnost vůči změnám teploty a okolního osvětlení. Rovněž neguje dopad vibrací v dílenském prostředí bez nutnosti použití anitivibračních zařízení. Buňka funguje stejně dobře jak v průmyslovém prostředí, tak v laboratoři kontroly kvality nebo měřicí místnosti. Využití ve výrobě zajišťuje rychlé doručení výsledků příslušným oddělením, kratší doby měření zkompletovaných dílů a zvýšení kompatibility se specifikacemi produktu.

Buňka vyžaduje jen snadnou instalaci a je téměř ihned připravena k provozu. Potřebuje jen standardní elektrické připojení. Podporuje celou řadu výrobně zaměřených aplikací a umožňuje integraci s různými robotickými systémy v souladu s požadavky jednotlivých výrobců.

Pokročilá kontrola bezpečnosti
Řešení 360° Cell je vybaveno pokročilými kontrolními prvky pro bezpečné vkládání dílů, zatímco systém mezitím může měřit jiný díl. Přístup do stanice je chráněn dvojitými dveřmi a bezpečnostním zámkem. V prostoru mezi stanicí a robotem je optická bariéra. Zámek stanice je vybaven nouzovým vypínačem, tlačítkem pro vyžádání přístupu, resetovacím tlačítkem a čtyřmi polohovacími tlačítky. LED kontrolky poskytují personálu vizuální informace o stavu buňky.

360° Cell je kombinací špičkových automatizačních komponent s vynikajícími technologiemi 3D optického měření.


Hexagon logoDivize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Součástí portfolia je i kompletní nabídka sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích. Více informací na hexagonmi.com.

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

Články na podobné téma:
Plně automatizovaná robotická buňka pro integrované měření kvality od Hexagonu
Hexagon: Fotogrammetrická měření do dílenských prostředí
Maximalizujte efektivitu souřadnicových měřicích strojů s HxGN SFx | Asset Management
Hexagon nabízí výrobcům komplexní řešení pro měření trubek a drátů
GLOBAL Lite je atraktivní řešení pro automatizovanou kontrolu od společnosti Hexagon
Společnost Hexagon rozšířila v ČR a SR sortiment o kompletní nabídku příslušenství pro měření v obráběcích strojích
Hexagon: Měřicí ramena Absolute Arm vylepšují procesy kontroly kvality a zvyšují produktivitu
Hexagon uvádí inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost
R.D.I. předvádí průmyslové měřící skenery HEXAGON