Hexagon: Global S – souřadnicový měřicí stroj, který zvyšuje produktivitu

hexagon global s

Souřadnicový měřicí systém GLOBAL S od divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon, předního světového výrobce a dodavatele 3D měřicích technologií, poskytuje špičkový výkon a zvýšenou produktivitu pro specifické potřeby výroby. Kombinuje chytré technologie, pokročilý software, zjednodušuje a urychluje měřicí úlohy. Poskytuje měření na třech úrovních výkonu: Green, Blue a Chrome tak, aby řešení vždy vyhovovalo požadavkům daných měřicích aplikací.

Souřadnicový měřicí stroj GLOBAL S je vysoce konfigurovatelný a široká nabídka snímačů, příslušenství a softwarových doplňků umožňuje jeho konfiguraci přizpůsobit specifickým potřebám výrobních procesů. Stroj je postavený na konceptu Enhanced Productivity Series (EPS), díky kterému si mohou výrobci vybrat hlavní faktor ovlivňující produktivitu výroby: kapacitu, přesnost, flexibilitu nebo měření v dílně a nakonfigurovat systém pomocí jednoho z funkčních balíčků.

Kontrola kvality v blízkosti výrobní linky
Funkční balík Shop-Floor výrobcům dovoluje přesunout kontrolu kvality do blízkosti výrobní linky nebo přímo do ní. Omezuje úkoly týkající se manipulace s materiálem a umožňuje rychleji detekovat vady. Dochází tak k optimalizaci pracovních postupů a ke zkrácení doby dodání vyráběného produktu na trh. Navíc je zde potenciál pro použití v rámci plně automatizované výrobní buňky. Balík Throughput je vhodný pro výrobce, kteří vyžadují krátké měřicí cykly bez snížení přesnosti. Pomocí technologie řízení trajektorie Fly2 Mode, která automaticky optimalizuje dráhu mezi body měření, dojde k jejich zkrácení až o 10%. Technologie Compass maximalizuje rychlost skenování s vysokou přesností. Dále nabízí vysoký výkon při skenování složitých profilů a v případě neznámé dráhy díky pokročilým algoritmům funkce Scan Pilot.

Multi-Purpose je balíček vhodný pro výrobce, kteří měří díly s různými prvky, typy materiálu a charakteristikami povrchu, nebo vyrábí rozdílné produkty. Tento balík nabízí maximální flexibilitu aplikací díky širokému spektru dotekových i bezdotekových snímačů, automatickou výměnu sondy pro přepínání v rámci jednoho programu, pořizování komplexního mraku bodů s vysokou hustotou a 3D digitalizaci volných tvarů pomocí laserového skeneru HP-L. Precision je posledním funkčním balíčkem určeným pro výrobce vyrábějící díly se složitými geometriemi a přísnými tolerancemi. Global S s tímto balíčkem pořizuje vysoce přesná data a spolehlivě skenuje pomocí technologie Compass, která kompenzuje vnitřní vibrace stroje a snižuje nejistotu měření díky pevným skenovacím hlavám, jako je HP-S-X5, která poskytuje vysoce přesná data dotekového měření.

GLOBAL S je dodáván s předním metrologickým softwarem PC-DMIS. V případě složitých geometrií nebo náročného vyhodnocování dat je k dispozici špičkový analytický nástroj QUINDOS.

global s

Udělejte pokrok směrem k Průmyslu 4.0
Souřadnicový měřicí stroj Global S lze vybavit technologiemi, které transformují pracovní postupy pro kontrolu kvality směrem k Průmyslu 4.0. Nabízejí lepší plánování výroby, vyšší efektivitu a flexibilitu za současného snížení nákladů. Jednou z nich je SFx Asset Management, nástroj pro monitoring stavu a výkonu stroje. Data shromážděná tímto softwarem lze použít k preventivnímu plánování údržby, identifikaci příčin prostojů a plánování výroby. Správa výrobních zařízení založená na datech v reálném čase je nezbytnou součástí každé strategie chytré výroby.

Prohlédněte si Global S z blízka
Podívejte se na tento systém jednoduše online a zobrazte si všechny vlastnosti, funkce a softwarové možnosti. Virtuální prohlídku můžete začít ZDE.

global s


Hexagon logoDivize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Součástí portfolia je i kompletní nabídka sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích. Více informací na hexagonmi.com.

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

Články na podobné téma:
Plně automatizovaná robotická buňka pro integrované měření kvality od Hexagonu
Hexagon: Fotogrammetrická měření do dílenských prostředí
Maximalizujte efektivitu souřadnicových měřicích strojů s HxGN SFx | Asset Management
Hexagon nabízí výrobcům komplexní řešení pro měření trubek a drátů
GLOBAL Lite je atraktivní řešení pro automatizovanou kontrolu od společnosti Hexagon
Společnost Hexagon rozšířila v ČR a SR sortiment o kompletní nabídku příslušenství pro měření v obráběcích strojích
Hexagon: Měřicí ramena Absolute Arm vylepšují procesy kontroly kvality a zvyšují produktivitu
Hexagon uvádí inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost
R.D.I. předvádí průmyslové měřící skenery HEXAGON