Hexagon: Měřicí ramena Absolute Arm vylepšují procesy kontroly kvality a zvyšují produktivitu

hexagon Absolute Arm

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti.

Měřicí ramena Absolute Arm od divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon nabízejí vysoce přesné a zároveň snadné mobilní měření. Poskytují vysokou úroveň produktivity měření a možnost měřit téměř v jakémkoliv výrobním prostředí. Nabízejí 36 různých konfigurací ve třech typech, sedmi velikostech a třech úrovních přesnosti. Dotekovým měřením dosahují přesnosti až 6 µm a skenováním až 43 µm. V kombinaci s moderními technologiemi a pokrokovými funkcemi si na poli přenosných měřicích systémů získala velkou oblibu.

Ramena Absolute Arm mají zcela eliminované referencování a zahřívání před měřením, a to díky patentovaným absolutním enkodérům. Systém má jedinečný systém protizávaží Zero-G a otočné rukojeti s nízkým třením, který snižuje únavu uživatelů. Konstrukce ramene využívá trubek z uhlíkových vláken, a tím zaručuje pevnost a tepelnou stabilitu zařízení, a to za jakýchkoliv okolních podmínek. Díky praktickému OLED displeji na zápěstí a multifunkčním ovládacím tlačítkům má uživatel všechny ovládací prvky pro měření pohodlně ihned po ruce.

Absolute Arm

Snadnou komunikaci s uživateli i v těch nejnáročnějších průmyslových podmínkách zajišťuje vizuální, akustická a haptická odezva s technologií Bluetooth pro bezdrátová sluchátka. Absolute Arm nabízejí bezdrátovou konektivitu a baterie vyměnitelné za provozu, čímž značně ulehčují přesuny systému přímo ve výrobním prostředí. Vysoká míra bezpečnosti ramen při jejich přepravě a nastavování je zajištěna funkcemi HomeDock a SmartLock, které zařízení uzamknou. Modulární zápěstí ramene se dokáže přizpůsobit specifickým potřebám každého uživatele. Pistolové rukojeti jsou dostupné ve třech různých velikostech. Úplným odstraněním rukojeti lze měřit v těžko dostupných oblastech, jako jsou otvory a dutiny.

Podívejte se na video, jak je měření s Absolute Arm jednoduché:

Ramena Absolute Arm jsou k dispozici i v 6osé verzi pro specializované měřicí aplikace. Do této kategorie patří model Absolute Arm Compact, ideální doplněk aplikací pro souřadnicové měřicí stroje, které vyžadují příležitostná měření na obtížně dostupných místech. Model Compact nabízí mimořádně vysokou přesnost měření a extrémní přenosnost.

Pro doteková měření jsou ramena Absolute Arm kompatibilní s více než stovkou doteků, hrotů, úhlových nástavců nebo infračervených sond. Pro bezdotekové měření je pro 7osé modely k dispozici několik skenerů, mezi nimiž si zákazník vybere přesně takový, který bude pokrývat jeho potřeby měření.

Plošný skener RS-SQUARED s technologií strukturovaného světla
Plošný skener RS-SQUARED je prvním skenerem založeným na bázi strukturovaného světla, určeným pro měřicí ramena. Je navržený pro vysokorychlostní skenování jednoduchých tvarů a povrchů. Měří díly rychleji než běžné laserové skenery a jiné skenery se strukturovaným světlem. Skener pozicuje velké čtvercové „dlaždice” skenovaných dat (dlaždice má rozměr 300 x 300 mm a obsahuje až 1 milion bodů), eliminuje časově náročné lepení referenčních značek, sprejování skenovaného povrchu nebo potřebu stabilního prostředí jako u proužkové projekce. S minimálním časem nastavení zachytí až čtyři dlaždice za sekundu. Díky tomu je schopný generovat mračna bodů za kratší dobu než kdy předtím. Je ideální pro výrobce, kteří mají velké množství nezměřených dílů nebo mají na skenování omezený čas. Skener je snadno odejmutelný a lze jej vyměnit za jiný snímač nebo sondu bez nutnosti kalibrace.

Absolute Arm

Laserový skener RS6 pro vysokorychlostní skenování detailních dílů
Laserový skener RS6 stojí na unikátní technologii SHINE, díky které naskenuje 99 % typů povrchů pomocí výchozího nastavení expozice. Tento inovativní expoziční režim skenuje bez snížení kvality nebo produktivity jakékoliv povrchy, bez ohledu na povrchovou úpravu či materiál. Vysoce kvalitní data skener nasbírá maximální rychlostí a díky mimořádně širokému horizontálně orientovanému řádku představuje až 30 % nárůst oproti předchozím generacím laserových skenerů. Díky tomu je se skenerem RS6 digitalizace velkých dílů a povrchů podstatně rychlejší. Skener lze z ramena snadno sundat a opětovně nasadit bez nutnosti rekalibrace.

Absolute Arm

Laserový skener RS5 pro spolehlivé univerzální skenování
Laserový skener RS5 je univerzální 3D skener vhodný pro méně náročné aplikace, např. skenování modelů, odlitků, trubek, benchmarking nebo virtuální montáž. Skenuje s maximální frekvencí i při využití maximální šířky laserového řádku. Skener RS5 lze z ramena snadno sundat tak, aby se s ramenem lépe manipulovalo a měřilo na obtížně dostupných místech a jeho opakovatelné nasazení nevyžaduje rekalibraci. Skener je postavený na spolehlivých technologiích a představuje dostupnější alternativu prémiového laserového skeneru bez vysokých investic.

hexagon Absolute Arm

Výhodná nabídka balíčku RS Wireless Scanning
Hexagon Manufacturing Intelligence k ramenům Absolute Arm aktuálně nabízí exkluzivní balík RS Wireless Scanning za speciální cenu, který obsahuje skenery RS-SQUARED, RS5 a bezdrátový balíček CP-W. Tato sada skenerů přináší všestrannost a novou úroveň mobility. 3D skenování je díky němu navíc ještě rychlejší a snazší než kdy předtím.

Hexagon logoDivize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Více informací na hexagonmi.com

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

Články na podobné téma:
Hexagon uvádí inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost
R.D.I. předvádí průmyslové měřící skenery HEXAGON