Hexagon nabízí výrobcům komplexní řešení pro měření trubek a drátů

tubeinspect

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení. Výrobcům trubek nabízí řešení šitá na míru různým aplikacím. Tato řešení kombinují vysoce přesné hardwarové inženýrství s inovativními softwary a splňují tak požadavky na kontrolu, měření a procesy reverzního inženýrství, ať manuální nebo automatické.

TubeInspect, vysoce přesné a vysokorychlostní měření trubek
TubeInspect je předním řešením pro vysokorychlostní měření trubek. Systém je k dispozici ve čtyřech konfiguracích: průmyslovém modelu P16.2 a menším P8.2. Oba jsou k dispozici také ve špičkové verzi HRC s kamerami s vysokým rozlišením.

Model TubeInspect P8.2 je vhodný pro trubky kratší než 1 m a s maximálním průměrem 125 mm. Model TubeInspect P16.2 může měřit trubky kratší než 2,6 m, s maximálním průměrem 200 mm. Všechny si však poradí i s mnohem delšími trubkami, a to jejich jednoduchým přemístěním. Špičkové modely TubeInspectu lze integrovat do robotických výrobních buněk. Systém funguje na softwarové platformě BendingStudio.

Hlavní vlastnosti

  • Měření během několika sekund po vložení trubky do měřicího systému.
  • Lze uplatnit pro sériovou kontrolu velkoobjemových dávek, reverzní inženýrství nebo prototypové aplikace.
  • Měří ohebné a tvárné trubky a trubky s volnými tvary.
  • Špičkové modely HRC pro detailnější kontrolu a automatizaci.
  • Možnost plné integrace do větších robotických buněk, plně kompatibilní s průmyslem 4.0.
  • Uzavřený koncept vhodný pro drsné výrobní prostředí.
  • Stabilní konstrukce poskytující vysoce reprodukovatelné a uživatelsky nezávislé výsledky.

Rychlá návratnost investice.

Rameno Absolute Arm se SW TubeShaper: flexibilní a snadná kontrola trubek
Měřicí rameno Absolute Arm a TubeShaper je zcela integrované HW a SW řešení. Kombinuje bezkontaktní měřicí schopnosti systémů Absolute Arm se softwarem TubeShaper a nabízí celkovou univerzálnost. K dispozici je jako řešení na klíč nebo jako upgrade stávajících měřících ramen.

Možná je celá řada aplikací pro výrobu, měření a kontrolu trubek, včetně reverzního inženýrství trubek a jejich sestav, zrychlení procesu měření a kontroly s absolutním minimem interakce od uživatele.
Rameno pro kontrolu trubek používá bezkontaktní infračervené sondy, dostupné v šesti různých velikostech, které využívá k měření délek rovných sekcí a úhlů ohybu. Standardní dotekové sondy umožňují měření kompletních sestav trubek, včetně jakýchkoli návarků, například držáků nebo závěsů.

Software maximalizuje efektivitu výroby a snižuje odpadní materiál. Rychle a přesně projektuje, kontroluje a koriguje trubky pomocí offline licence, přímého importu CAD modelů a intuitivního, moderního grafického rozhraní.

Hlavní vlastnosti

 • Sondy lze měnit v rámci jedné softwarové relace bez nutnosti kalibrace mezi výměnami.
 • Celá řada příslušenství zahrnující další sondy pro kontrolu trubek, svorky na trubky, měřicí stoly a podstavce, které si výrobce může nakonfigurovat podle pracovního prostředí a požadavků aplikace.
 • Osvědčený SW TubeShaper poskytuje přímá rozhraní pro všechny hlavní značky ohýbaček, plány měření pro rychlé dávkové měření, automatické a přizpůsobitelné reporty a snadný import a export CAD dat.

Rameno Absolute Arm se SW BendingStudio: vysokorychlostní mobilní analýza trubek
Měřicí rameno Absolute Arm se softwarem BendingStudio přináší bezkonkurenční rychlost a flexibilitu. Geometrii celé trubky lze zachytit pouze několika rychlými tahy laserového skeneru. Toto řešení lze použít na složité formace trubek a drátů, včetně dvou navazujících ohybů a volných tvarů. Dokáže snadno kompenzovat prohnutí dlouhých a pružných trubek. Otevřené rozhraní pro ohýbačky softwaru BendingStudio je konfigurovatelné pro přímé datové přenosy do většiny CNC ohýbaček a dovoluje okamžitou korekci výroby při zjištění odchylek. Touto technologií lze měřit trubky a dráty různých materiálů, barev a povrchových úprav.

Hlavní vlastnosti

 • Přesné měření volně tvarovaných trubek, lesklých i s vícebarevnými povrchy.
 • Opakovatelné a uživatelsky nezávislé výsledky měření.
 • Měření skrytých rozměrů s inovativním 3D laserovým skenerem s maximálním odstupem měření až 205 mm naskenuje data i v těžko dosažitelných oblastech.
 • Díky Wi-Fi, bateriovému napájení a jednoduchému nastavení lze měřit trubky tam, kde je potřeba. Ve výrobním prostředí nebo měřicí laboratoři.

Hexagon logoDivize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Součástí portfolia je i kompletní nabídka sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích. Více informací na hexagonmi.com.

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

Články na podobné téma:
GLOBAL Lite je atraktivní řešení pro automatizovanou kontrolu od společnosti Hexagon
Společnost Hexagon rozšířila v ČR a SR sortiment o kompletní nabídku příslušenství pro měření v obráběcích strojích
Hexagon: Měřicí ramena Absolute Arm vylepšují procesy kontroly kvality a zvyšují produktivitu
Hexagon uvádí inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost
R.D.I. předvádí průmyslové měřící skenery HEXAGON