Hexagon uvádí nový souřadnicový měřicí stroj OPTIV Lite 3.2.2

Optiv Lite

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon uvedla nový, cenově příznivý souřadnicový měřicí stroj pro multisenzorovou metrologii. OPTIV Lite 3.2.2 kombinuje vysokou přesnost, rychlost a chytré technologie. Stroj nabízí prémiový výkon a přináší rozmanitou nabídku funkcí a prvků pro efektivní automatizaci měřicích pracovních postupů v rámci výrobního procesu.

Optiv Lite 3.2.2 je navržený pro rychlé a přesné bezkontaktní i dotekové měření malých dílů v různých průmyslových odvětvích, včetně elektroniky, elektromobility, přesného strojírenství a lékařství. Nabízí kompletní sledovatelnost výsledků měření a zjednodušené rozhraní pro snadné použití. Je ideální pro výrobce, kteří chtějí bez komplikací zavést automatizované kontrolní postupy nebo splňovat rostoucí požadavky na výrobu. Systém představuje vstupní bránu do automatizovaného měření a je plně kompatibilní s řadou chytrých technologií, navržený pro plynulý přechod od manuálních metod kontroly kvality k automatickým.

Optiv Lite

Díky odolné konstrukci, vysoké dynamice a možnostem pro přesné měření v širokém teplotním rozsahu je optimalizovaný pro spolehlivou kontrolu hotových výrobků a pro rychlou procesní kontrolu v náročných podmínkách v blízkosti výroby. Disponuje malým půdorysem a zároveň vynikající přesností díky 6× motorizovanému zoomu a digitální barevné kameře s vysokým rozlišením. Aplikační flexibilitu lze rozšířit pomocí volitelné dotekové spínací sondy HP-TM a zásobníku na výměnu sond HR-MP, který pojme až tři moduly sond. K dalším volitelným možnostem patří laserový triangulační snímač a otočný indexovací stůl.

Optiv Lite

Spojení s chytrými technologiemi
OPTIV Lite 3.2.2 lze propojit s inovativními řešeními společnosti Hexagon pro usnadnění obsluhy (Inspect), vzdálené monitorování systému a okolního prostředí (HxGN SFx | Asset Management a nástroj PULSE), automatizované řízení dat o kvalitě (Q-DAS) a integraci automatizace (sady I/O). Plná dostupnost těchto chytrých technologií umožňuje zákazníkům držet krok s rychlým vývojem směrem k chytré továrně a pomáhá jim optimalizovat jejich výrobní cyklus odstraněním úzkých míst a neefektivních kroků v procesu kontroly kvality.


Hexagon logoDivize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Součástí portfolia je i kompletní nabídka sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích. Více informací na hexagonmi.com.

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

Články na podobné téma:
Plně automatizovaná robotická buňka pro integrované měření kvality od Hexagonu
Hexagon: Fotogrammetrická měření do dílenských prostředí
Maximalizujte efektivitu souřadnicových měřicích strojů s HxGN SFx | Asset Management
Hexagon nabízí výrobcům komplexní řešení pro měření trubek a drátů
GLOBAL Lite je atraktivní řešení pro automatizovanou kontrolu od společnosti Hexagon
Společnost Hexagon rozšířila v ČR a SR sortiment o kompletní nabídku příslušenství pro měření v obráběcích strojích
Hexagon: Měřicí ramena Absolute Arm vylepšují procesy kontroly kvality a zvyšují produktivitu
Hexagon uvádí inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost
R.D.I. předvádí průmyslové měřící skenery HEXAGON