Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO zorganizovala další Krevní výzvu, zapojilo se do ní 122 dárců

VŠB Ostrava

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO po delší odmlce zorganizovala Krevní výzvu, která běží od 15. října do 15. prosince. Zapojilo se do ní 122 dárců, kteří darovali 140 odběrů, někteří z nich dvakrát plazmu. Po Hornicko-geologické fakultě převezme štafetu v podobě plastiky Báňské kapky krve Fakulta strojní.

Hornicko-geologická fakulta převzala plastiku Báňské kapky krve od Ekonomické fakulty v říjnu 2019, a přijala tak již tradiční výzvu, kterou ale bohužel narušila pandemie. „Protože je dnešní doba právě kvůli pandemii o to víc nevyzpytatelná, je důležité mít zásoby krve, proto jsme vyzvali všechny naše studenty a zaměstnance, aby se do výzvy zapojili. Jsme pyšní na to, že se jich do dnešního dne zapojilo 122,“ říká proděkanka fakulty pro rozvoj a legislativu Hana Staňková, která ve čtvrtek 16. prosince předá pomyslnou štafetu děkanovi Fakulty strojní Robertu Čepovi.

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava spolupracuje s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava už od roku 2016, kdy Krevní výzvu zorganizovala poprvé Ekonomická fakulta. Do výzvy se postupem času zapojily všechny fakulty, od roku 2019 běží její druhé kolo.

Zdroj zprávy: VŠB-TU Ostrava
všb