KUKA: Hravě snadné studium programování pomocí stolních modulových robotů

Vypadá sice jako hračka, funguje ale jako skutečný robot: Společnost OrangeApps GmbH spustila výrobu robota ze systémových modulů. Je sice mnohem menší než jeho velcí bratři, ale chová se úplně stejně jako skutečný 6osý robot. Pro žáky a studenty je optimální pomůckou ke studiu.

Ať už pro školu, univerzitu, v rámci školení nebo prostě jen do vlastní domácnosti: Nový školicí robot od společnosti OrangeApps je optimální pro seznámení se s 6osým robotem a jeho ovládáním mimo průmyslovou halu. Miniaturní robot se skládá z 1 010 plastových systémových modulů, motorů a senzorů a pomocí příslušného softwaru je možné ho ovládat a programovat stejně jako skutečné roboty od firmy KUKA, jako např. KR QUANTEC nebo KR IONTEC.

kuka OrangeAppsNávod pro sestavení umožňuje rychlou montáž robota DIY

Školicí roboty pomáhají budoucím programátorům
OrangeApps vyvíjí pro firmu KUKA a další průmyslové zákazníky individuální softwarová řešení pro robotické systémy – zpravidla pro takové, které se používají v průmyslovém odvětví. Software k programování školicích robotů sestává z KUKA.OfficeLite a mobilní aplikace společnosti OrangeApps. Je dobré vědět: KUKA nabízí speciální „Education“ licence pro školy a univerzity. Pomocí školicího robotu chce OrangeApps budoucím programátorům a operátorům robotů umožnit nahlédnutí do mechaniky a elektroniky 6osého robota.

Kuka robotsVypadá jako skutečný: robot typu Do-it-yourself od společnosti OrangeApps

Robot ze systémových modulů je určen zejména pro účely vzdělávání
Stolní roboty existují v limitovaném počtu ve 3 variantách: Sada 1 obsahuje software, kabely, návod pro sestavení a seznam potřebných technických modulů od poskytovatele systémových modulů. Pokud tyto moduly už máte, můžete se pustit rovnou do práce. Sada 2 obsahuje celkový balíček všech potřebných modulů a software. Sada 3 je ideální pro každého, kdo nemá trpělivost, náladu a ani čas na sestavení robota svépomocí: Zákazník v tomto případě obdrží kompletně sestaveného robota včetně softwaru.

Předchozí znalosti nejsou pro sestavení robota zapotřebí
Jednatel firmy OrangeApps a vynálezce školicího robota Daniel Schmidt ujišťuje: „S trochou obratností si mladí lidé ve věku od 13, 14 let poradí se sestavením robota za čtyři až pět hodin.“ A přitom se hravým způsobem naučí spoustu věcí o kinematice, převodovce, motorech a dalších mechatronických komponentech.

Stejně jako v případě skutečných robotů od firmy KUKA, lze i školicí roboty programovat a ovládat pomocí příslušné mobilní aplikace. Daniel Schmidt, jednatel společnosti OrangeApps.

Zdroj zprávy: KUKA