Huť půjčí zaměstnancům na ekologické vytápění i fotovoltaiku

ekonomika peníze

Bezúročné půjčky na pořízení bydlení nebo jeho rekonstrukci až do výše 300 000 korun mohou získat zaměstnanci Třineckých železáren. Firma letos možnosti rozšířila také o půjčku na pořízení ekologického vytápění či solární systémy.

tepelná čerpadla

„Snaha o snížení emisí CO2 do ovzduší by neměla být pouze záležitostí výrobních závodů. S výzvou zabránit oteplování planety a znečišťování ovzduší se musí poprat každý z nás. K tomu patří jak budování ekologických systémů vytápění, v rámci energetických úspor pak zateplování či využívání solární energie,“ podotýká generální ředitel hutě Jan Czudek.

Proto letos Třinecké železárny nově nabízí zaměstnancům půjčky nejen na zateplení, výměnu oken, opravu střechy, pořízení domu či bytu, ale také na změnu topného systému z pevných paliv na biomasu, elektrická a plynová tepelná čerpadla a na plynový kondenzační kotel, či jiné formy ekologického vytápění. Půjčka může směřovat také do solárního fotovoltaického systému.

Od zaměstnavatele si pracovník navíc může bezúročně půjčit i na dofinancování nákladů při získání kotlíkové dotace. Podmínkou při změně systému vytápění je doložení potvrzení o ekologické likvidaci kotle na pevné palivo.

V loňském roce firma poskytla 14 půjček na bytové účely v objemu přesahujícím dva miliony korun. Nejčastěji ji zaměstnanci využili na zateplení, opravu střechy a výměnu oken. Z části si zaměstnanci také půjčkou pomohli při koupi bytu a při stavbě rodinného domu.

Zdroj zprávy: TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s.
Třinecké železárny