Hutnický den plný hudby, pohody s přáteli a zábavou pro celou rodinu

hutnický den

Po dvouleté přestávce ožije prostranství u Werk Areny Hutnickým dnem. V sobotu 7. května se pro všechny milovníky dobrého jídla a pití, muziky a dobré zábavy otevřou dvě hudební a jedna zábavná scéna jak pro děti, tak pro dospělé. Starší generaci pak potěší program se samostatně řešeným vstupným v kulturním domě Trisia, kde zahrají hvězdy Šlágr TV. Součástí Hutnického dne bude už ve čtvrtek 5. května Majáles, který připravují studenti místních středních škol.

třinec děti

Radegast scéna
Hlavní program se odpoledne soustředí do Werk Areny. Jako první vystoupí ve 14 hodin skupina Jelen, poté No Name a Michal Hrůza s kapelou, večer se představí oblíbená Doga.

Venkovní areál
Na venkovní Revival scéně vystoupí třinecké kapely O.S.G. a Cafe´80, dále skvělé revivalové skupiny Abba Stars a AC/CZ. Kromě bohatého výběru jídel i pití ve stáncích se návštěvníci budou moci kochat uměním řemeslníků, zkusit si adrenalinové atrakce, obdivovat kumšt historického šermu i kejklířů, komediantů a jarmarečníků. Netradiční bude průvod historických kočárků. A děti budou kromě jiných bavit i Klauni z Balónkova.

Zábavná scéna
V Mini werk aréně to nejdřív pro děti roztočí loutkové představení Čert a Káča i Bláznivý hudební karneval. Později bude z pódia bavit Petr Jablonský, Lukáš Pavlásek i poněkud neobvyklý český kouzelník Richard Nedvěd.

Šlágr scéna v Trisii
V kulturním domě Trisia se za samostatné 100korunové vstupné mohou příznivci lidové zábavy těšit na Vlastu Mudríkovou, Šlágr kluky, Veselou trojku a další oblíbené interprety.

Majáles
Novinkou letošního Hutnického dne je program určený pro mladou generaci, který už o dva dny dřív proběhne na náměstí Svobody a v prostorách kulturního domu Trisia. Pod taktovkou středoškolských studentských týmů a s podporou skupiny Moravia Steel – Třinecké železárny vzniká první třinecký Majáles. Průvody studentů se sejdou ve čtvrtek 5. května dopoledne na náměstí, kde na ně bude čekat bohatý a veřejnosti volně dostupný program, který vyvrcholí vystoupením rappera Renne Danga a dua Dorian + Grey 256.

Studenti se pak mohou v rámci svého uzavřeného programu v Trisii těšit na diskusní podcast U Kulatého stolu a další hosty.

Vstupné na Hutnický den v sobotu 7. května bude do areálu Werk Areny za obvyklých 100 korun. Zaměstnanci skupiny TŽ-MS mají bezplatné vstupné, stačí mít s sebou zaměstnaneckou kartu. Bližší informace k Hutnickému dni a také samostatné Šlágr scéně naleznete na webových stránkách hutnickyden.cz.

Předprodej vstupenek pro Šlágr scénu v Divadelním sálu kulturního domu bude zahájen v pondělí 11. dubna v pokladně KD Trisia. Jednotná cena vstupenek s místenkami činí 100 korun. Upozorňujeme, že vstupenky na Šlágr scénu neplatí pro vstup do areálu Werk Areny.

Zdroj zprávy: Třinecké železárny, a.s.
Třinecké železárny