Firemní systém QAD používá 80% z TOP 20 dodavatelů světového dodavatelského řetězce automobilového průmyslu

Minerva

Podnikový informační a řídící systém QAD Enterprise Applications používá 50 z TOP 100 světových dodavatelů automobilového průmyslu. Společnost QAD jako přední poskytovatel podnikového softwaru a služeb pro světové výrobní společnosti oznámila, že podle poslední zprávy časopisu Automotive News s přehledem největších dodavatelů Severní Ameriky, Evropy a celého světa celkem 80 procent z největších dvaceti a 50 z největších sto globálních dodavatelů automobilového průmyslu využívá služby QAD.

minerva

Tito zákazníci společnosti QAD v roce 2016 vygenerovali tržby ve výši zhruba 521 miliard dolarů. Řešení ERP od společnosti QAD se aktuálně používají ve více než 1 000 závodech dodavatelů automobilového průmyslu v 58 různých zemích. QAD Enterprise Applications obsahuje funkce zvlášť přizpůsobené tomuto průmyslovému oboru, mezi něž patří EDI a čárové kódy specifické pro konkrétní výrobce OEM, plus standardní webová komunikace s dodavateli, správa uvolňování produktů, řízení obchodních procesů, Business Intelligence, řízení dodavatelského řetězce, štíhlá výroba a finance. QAD QMS pomáhá zákazníkům naplňovat přísné požadavky výrobců OEM.

minerva

Firma QAD je ve svém oboru lídrem ve sdílení osvědčených postupů ve výrobě a spolupracuje s americkou organizací Automotive Industry Action Group (AIAG) a evropskou organizací Odette na vývoji metod a systémů sloužících na podporu řízení rizik a globálního standardu Materials Management Operations Guidelines/Logistics Evaluation (MMOG/LE), což je klíčový program, který zajišťuje, že výrobci na celém světě pracují maximálně efektivně.

„Naši zákazníci poskytují součástky pro velké množství různých vozidel,“ uvedla ředitelka QAD Automotive, Terry Onica. „Vysoké procento dodavatelů automobilového průmyslu, kteří využívají řešení QAD, vypovídá o našich zkušenostech a odborných znalostech tohoto komplexního, globálního a vysoce konkurenčního odvětví. I navzdory tempu, jakým se tento průmysl vyvíjí a vypořádává s novými trendy, jako jsou například elektrická a autonomní vozidla, tito dodavatelé nadále nepřestávají důvěřovat QAD.“

Společnost Minerva má v České a Slovenské republice desítky zákazníků mezi dodavateli automobilového průmyslu a od roku 2007 poskytuje pro tyto dodavatele pravidelná školení standardu MMOG/LE. Aktuálně jsou vyhlášeny termíny pro podzimní školení standardu. Více na www.minerva‐is.eu.

Články na podobné téma:
Rozhovor s obchodním ředitelem společnosti Minerva ČR
Řídící systémy pro strojírenské firmy od Minerva ČR
Od efektivního podniku k flexibilnímu