INTECH 2022: TRUMPF minimalizuje plýtvání materiálem při řezání laserem
Společnost TRUMPF představí na svém interním veletrhu INTECH, který se bude konat od 17. do 20. května 2022, novou techniku laserového řezání. Metoda “nano joint”, která nabízí vyšší efektivitu a ještě spolehlivější zpracování, drží díly na místě pomocí drobných podpůrných výstupků, které se vytvářejí v místech, kde laser neprořízne celý plech. Tyto drobné výstupky neboli nano spoje zabraňují posunu nebo překlopení kovu při řezání dílů laserem.
“Použitím naší technologie nano kloubů mohou uživatelé zvýšit spolehlivost svého procesu řezání laserem a zefektivnit několik kroků v procesu. Je to skvělý příklad toho, jak odborné znalosti společnosti TRUMPF pokrývají celý procesní řetězec zpracování plechu. Ať už jsou vaše potřeby jakékoli, společnost TRUMPF má řešení, která vaši výrobu ještě zefektivní!” říká produktový manažer společnosti TRUMPF Patrick Schüle.
Nano spoje snižují náklady a spotřebu materiálu tím, že uživatelům umožňují vnořit díly blíže k sobě a minimalizovat množství kovu, které zůstává v kostře. V závislosti na tvaru konkrétních dílů mohou být uživatelé dokonce schopni vnořit díly způsobem, který zcela eliminuje plýtvání surovinami. Nanoklouby také urychlují a usnadňují pracovníkům vylamování dílů z hnízda. Společnost TRUMPF nabízí technologii nano kloubů na svých strojích řady TruLaser 5000 fiber, TruLaser 3000 fiber a TruLaser 1000 fiber. Tuto technologii lze dodatečně instalovat do stávajících strojů pomocí aktualizace softwaru.
Vyšší rychlost procesu, méně následného zpracování
V současné době výrobci obvykle drží řezané díly během laserového řezání na místě pomocí záložek známých jako “mikrospoje”. Pracovníci pak tyto záložky při vyjímání dílů z hnízda přerušují. Nanospoje společnosti TRUMPF mají oproti běžným mikrospojům mnoho výhod. Urychlují proces, protože je mnohem rychlejší vyrobit během řezání drobné přidržovací body než konvenční mikrozáložky. Umožňují také obsluze uvolnit díly z hnízda s mnohem menší námahou. To šetří čas a usnadňuje život pracovníkům. Ve většině případů nanoklouby také zcela eliminují potřebu dokončovacích prací, protože stopa, kterou zanechávají po vylomení dílů z hnízda, je sotva viditelná. Naproti tomu mikrospoje zanechávají mnohem zřetelnější poškození obrysu, které následně musí pracovníci výroby ručně opravovat.
Zdroj zprávy: Trumpf