Jak se díky kombinaci umělé inteligence a internetu věcí stává inteligentní továrna realitou

kuka

Čtvrtá část seriálu digitální tiskové konference „Připojte se k nám na kávu …“ nahlédla do budoucnosti výroby a ukázala, jak mohou průmyslové podniky zvýšit efektivitu, kvalitu produktů a příjmy propojením umělá inteligence a internetu věcí – tentokrát s odbornými znalostmi společností KUKA, Device Insight a Sentian.

Pokud jde o kombinaci umělé inteligence a IoT , průmysl se doposud jasně zaměřil na prediktivní údržbu. “Chyba,” říká s přesvědčením Dr. Christian Liedtke, vedoucí strategických aliancí ve společnosti KUKA. Jak odborník objasnil na začátku virtuálního diskusního kola: „Pokud se společnosti soustředí výhradně na prediktivní údržbu, mohou dosáhnout lepší dostupnosti jediného stroje, který by stejně neměl selhat.“ Koncoví uživatelé se skutečně zajímají o generování vyšších příjmů . “K dosažení tohoto cíle však musí všichni, kdo jsou do procesu zapojeni, lépe spolupracovat a jednotlivé procesy se musí hladce propojit.”

kuka

Chytrá výroba s umělou inteligencí věcí
Jedním z přístupů umožňujících takovou holistickou optimalizaci výroby je kombinace umělé inteligence a internetu věcí za vzniku „ umělé inteligence věcí “ (AIoT), kterou vytvořila společnost Device Insight, dceřiná společnost KUKA, a specialista na AI Sentian . Zde je cílem neustále snižovat odchylky od optima ve výrobním procesu a automatizovat vylepšení. Jak ukazují počáteční aplikace AIoT, právě jemné úpravy průmyslové výroby mohou využít obrovský potenciál ke zvýšení kvality vyráběného zboží a celkového výnosu. Podle McKinsey to umožní zvýšení efektivity až o 30 procent. Klíčem je proto synchronizace technologií AI a IoT.

kuka smart
Inteligentní výroba: Daleko od selektivních vylepšení směrem k holisticky optimalizované Smart Factory. © KUKA Group

Zdroj zprávy: KUKA