Jan Čáp, zkušený manažer se zahraniční praxí, se vrací do AERO a posiluje nejužší vedení

Jan Čáp Aero

Jan Čáp od 23. ledna posiluje nejužší vedení největšího leteckého výrobce v České republice. Zkušený manažer se po třech letech vrací do AERO na pozici výkonný viceprezident a Chief Industrial Officer. Bude mít na starosti kompletní dodavatelský řetězec od operativního nákupu přes výrobu a montáže až po výstupní kontrolu kvality.

aero l-39NG

 

„Posilujeme tým o silného manažera se zkušenostmi ze zahraničí, který zastřeší celý náš výrobní proces. Věřím, že díky jeho zkušenostem a schopnostem ještě zrychlíme sériovou výrobu letounů a budeme ji směřovat k LEAN procesům, Průmyslu 4.0 a připravenosti na implementaci nového informačního systému ERP,“ uvádí Viktor Sotona, prezident a Chief Executive Officer AERO.

Jan Čáp AeroJan Čáp má mnohaleté zkušenosti s leteckou výrobou, a to jak z tuzemska, tak ze zahraničí. Podílel se na nastavení letecké výroby v rámci GE Aviation ve Velké Británii. Získal zkušenosti v automobilovém, elektrotechnickém a převážně leteckém průmyslu v mezinárodních společnostech Avon Rubber plc., Continental AG, Precision Castparts Corp., General Electric, Moog Inc. a také AERO, kde působil na stejné pozici v letech 2017–2019.

„Za zásadní považuji zrychlení modernizace, která nám umožní zefektivnění výrobního procesu, zvýšení kapacity produkce a jejího celkového objemu. AERO tak bude připraveno na stále rostoucí poptávku. Klíčové přitom bude i posílení personálních kapacit,“ uvádí Jan Čáp k prioritám v jeho nové pozici výkonný viceprezident a Chief Industrial Officer.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s.
AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a vylepšení́ civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je AERO stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se AERO profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví AERO spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.