Jedna z největších zakázek od vzdělávací instituce – KUKA dodává pro České vysoké učení technické v Praze

kuka robot CVUT Praha

České vysoké učení technické v Praze rozšiřuje svoji flotilu robotů KUKA na základě velmi dobrých zkušeností z minulosti. Tato objednávka je dosud největší institucionální investicí do robotické technologie ve východní Evropě.

kuka buňka

Ústav výpočetní techniky, robotiky a kybernetiky (CIIRC ČVUT) na Technické univerzitě v Praze si objednal dalších 23 produktů od společnosti KUKA. Roboty typu LBR iiwa , mobilní roboty typu KMR iiwa a buňky ready2_educate budou implementovány v nově vznikajícím mezinárodním výzkumném centru RICAIP na ČVUT ČVUT, které je podporováno z prostředků EU a České republiky (H2020 a OP RDE).

Jedna z největších samostatných objednávek od vzdělávací instituce
Základem zakázky v řádu milionů Kč v rámci zadávání veřejných zakázek byla velmi dobrá zkušenost z minulosti a široká produktová řada KUKA, která nabízí kompletní řešení z jediného zdroje. Objednávka představuje jednu z největších jednotlivých objednávek od vzdělávací instituce. Objednávka byla dokončena ve třetím čtvrtletí roku 2020, přičemž poslední části by měly být dodány počátkem roku 2021.

LBR iiwa Sensitive Robot

Zdroj zprávy: KUKA