Kariérní dny Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní ČVUT představí studentům osmdesát firem

„Přijďte se potkat se svým budoucím zaměstnavatelem,“ zvou organizátoři Kariérních dnů Fakulty elektrotechnické (FEL) a Fakulty strojní (FS) ČVUT své studenty. Fakulty je pořádají ve dnech 20. a 21. 4. 2022 ve svých prostorách v Dejvicích.
Osmdesát firem z nejrůznějších oblastí průmyslu si pro pět a půl tisíce studentů obou fakult připravilo nejen nabídky pracovních příležitostí, soutěže o ceny, ale také odborný program plný zajímavých prezentací či workshopů. Zejména odborný program Kariérních dnů je koncipován jako průřez tématy, která poptávají nejdůležitější hráči na pracovním trhu. Studenty může inspirovat při výběru jejich bakalářské či diplomové práce a tím ovlivnit i jejich budoucí pracovní uplatnění.

studenti cvut

V odborném programu Kariérních dnů FS a FEL budou silně zastoupeny přední hráči z automobilového průmyslu. Tématem příspěvku Škoda Auto je vývoj elektroniky vozu. Společnost Valeo představí svá řešení v oblasti autonomního řízení a Continental Automotive Czech Republic svou EMC laboratoř.

Energetiku reprezentuje společnost ČEZ s prezentací na téma digitalizace distribuce. Koncern Rohde & Schwarz studentům přiblíží, jak by se mohli podílet na vývoji a výrobě nejnovějších technologií v oborech měřící techniky, pozemní, námořní i letecké komunikace, radiomonitoringu či v systémech pro zpracování obrazu i zvuku.

ČVUT Studenti FEL

Využití robotiky představí největší internetový obchod Amazon. Společnost Bosch seznámí studenty s možnostmi použití palivových článků (Fuel cell) u dopravních prostředků. Stranou nezůstanou ani klasická strojařská témata, jako například aditivní technologie EBM, kterou představí firma Misan s.r.o. nebo prezentace přípravy MKP modelů pomocí umělé inteligence firmy EDAG Engineering.

Softwarová firma Profinit uspořádá data mining workshop, na kterém si budou moci zájemci vyzkoušet, jaká je práce data scientisty a vytěžit maximum ze získaných dat.

Na Kariérních dnech FS a FEL se ovšem nepředstaví jen firmy z průmyslu. Budoucí absolventy informatiky, elektrotechniky či strojírenství chce oslovit například humanitární organizace Člověk v tísni. Zahraniční oddělení ČVUT studentům přiblíží možnosti vycestovat s programem Erasmus+ a představí se rovněž projekt EuroTeQ Engineering University, v jehož rámci mohou studenti ČVUT navštěvovat online přednášky na prestižních evropských univerzitách.

Veškeré informace včetně seznamu zúčastněných společností a odborného programu jsou dostupné na stránkách: www.karierni-dny-fs-fel.cvut.cz

Zdroj zprávy: ČVUT Praha