Kleštiny pro sklíčidla CoroChuck® 930 poskytují maximální ochranu proti vytahování nástrojů

Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje a nástrojové systémy, zařadila do své nabídky nové kleštiny pro svá vysoce přesná hydraulická sklíčidla CoroChuck® 930. Tyto nové kleštiny, navržené tak, aby byly vhodné pro stopky typu Weldon, jsou opatřeny mechanicky samosvorným rozhraním, které brání vytahování nebo pohybu nástroje při výrobě drahých součástí anebo při obrábění s náročnými hodnotami řezných parametrů.

CoroChuck® 930

Nové kleštiny Sandvik Coromant jsou opatřeny mechanicky samosvorným rozhraním
„Při výrobě součástí s vysokou přidanou hodnotou, jako jsou konstrukční díly draků letounů a letadlových motorů, je ze všeho nejdůležitější mít 100% jistotu, že u nástrojů se stopkou Weldon jsou možnosti jejich vysouvání nulové,“ říká Mats Backman, globální produktový manažer ve společnosti Sandvik Coromant. „Výrobní inženýři a manažeři čelí neustálému tlaku na minimalizaci zmetkovitosti a odpadů, jakož i maximalizaci výsledného hospodářského zisku. Tyto úvahy byly i hnacím impulzem vývoje těchto nových kleštin.“

Mechanicky samosvorné rozhraní se nachází jak mezi kleštinou a sklíčidlem, tak i mezi kleštinou a stopkou nástroje. Jistota, že jsou-li kleština i sklíčidlo zaaretované, není možné, aby došlo k vysouvání nástroje, umožňuje zvýšení produktivity při použití pro náročné aplikace. K dalším výhodám patří snadná montáž do sklíčidel CoroChuck 930, a to jak ve štíhlém, tak i HD provedení, přičemž vysoká přesnost z hlediska obvodového házení je zajištěna upnutím stopky Weldon za válcovou plochu. Navíc přívod řezné kapaliny kleštinou umožňuje bezpečné a spolehlivé vedení řezné kapaliny až k nástroji.

Především však toto nové řešení bude přínosem pro všechny strojírenské podniky, jejichž snahou je zajistit bezproblémový průběh obrábění v náročných aplikacích. Nemožnost vysouvání nebo pohybu nástroje brání vzniku značných potenciálních nákladů souvisejících s opravami nebo znehodnocením drahých součástí. Vytahováním nástroje se reálně mění měřicí délka středových břitů nástroje, což má za následek, že vytvořené tvarové prvky nemají správné rozměry nebo jsou na nich stopy po nárazech.

Jako příklad potenciálních zisků, které nabízí, lze uvést výsledky zkoušek provedených v rámci případové studie, při kterých bylo sklíčidlo CoroChuck 930 (vybavené touto novou kleštinou) použito pro frézovací operace na CNC stroji typu turn-mill. Úkolem bylo vyrobit dvouchodý šroub ze slitinové oceli 42CrMo4. Při použitých hodnotách řezných parametrů, konkrétně otáčkách vřetena 3220 ot/min, rychlosti posuvu 1500 mm/min (590 in/min), axiální hloubce řezu (nominální) 10 mm (0.394 inch) a radiální hloubce řezu 20 mm (0.787 inch) zajistilo mechanicky samosvorné rozhraní stabilní obráběcí proces bez jakéhokoli vysouvání nástroje. Navíc se díky delší životnosti nástroje zvýšila i produktivita.

K dispozici jsou kleštiny odpovídající všem běžně nabízeným velikostem stopky Weldon. Součástí příslušenství jsou nástroje pro montáž a kotevní šrouby.

Sandvik Coromant
Společnost Sandvik Coromant, která je součástí celosvětové průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí i řešení pro obrábění kovů, jimiž se řídí průmyslové standardy a inovace požadované kovozpracujícím průmyslem nyní, i pro další průmyslovou epochu. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje i silné partnerství se zákazníky jsou zárukou rozvoje technologií obrábění, které přinášejí změny, udávají směr a určují budoucnost průmyslové výroby. Celosvětově společnost Sandvik Coromant vlastní více než 3 100 patentů, zaměstnává přes 8 000 zaměstnanců a své zastoupení má ve 150 zemích.

Podrobnější informace naleznete na www.sandvik.coromant.com