Klíčová průmyslová témata na MSV 2024 v Brně

Brno výstaviště pavilon A

Od 8. do 11. října 2024 se na brněnském výstavišti uskuteční již 65. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na jednom místě se tak návštěvníci budou moci seznámit s novými průmyslovými řešeními a výrobními postupy. Společně s MSV se letos konají i specializované veletrhy IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING a PROFINTECH. Nejvýhodnější cenové podmínky k účasti mohou získat vystavovatelé do 31. 3. 2024.

BVV letecky

Obrábění a tváření, digitalizace i 3D technologie
Zvýrazněným tématem bude díky veletrhu IMT obor obráběcích a tvářecích strojů. Firmy se zaměří na inovace a trendy v odvětví a představí i řadu moderních technologií. Dalším důležitým tématem bude digitalizace průmyslu. V expozicích napříč výstavními pavilony budou prezentovány inovativní přístupy.

tecnotrade tecnotrade

Fotogalerie obráběcích technologií z MSV 2023 (©Zakazka.cz)

Projekt Digitální továrna 2.0 ukáže cestu směrem k efektivnější a inteligentnější výrobě. Významnou roli budou hrát na veletrhu také progresivní technologie profesionálního 3D tisku.

Fotogalerie z Digitální továrny 2.0 MSV 2023 (©Zakazka.cz)

„Novinkou na MSV bude sekce věnovaná průmyslovému designu, který se stává v dnešní době neodmyslitelnou součástí úspěchu,“ uvedl Michalis Busios, ředitel veletrhu.

V diskuzích a připravovaných prezentacích firem budou zastoupeny i energetické úspory a optimalizace využívání energie ve strojírenských provozech. Po loňské úspěšné premiéře se vrátí také projekt Contact Ukraine umožňující propojení českých firem s ukrajinskými partnery.

Buďte součástí veletrhu
Mezinárodní strojírenský veletrh umožňuje na jednom místě komplexně představit průmyslové inovace z různých oborů. Jedná se o vhodnou příležitost oslovit odbornou cílovou skupinu zákazníků, přičemž 85 % návštěvníků se účastní rozhodujících jednání ve firmách. O atraktivitě veletrhu svědčí i to, že průměrně tráví návštěvník na veletrhu 6 hodin.

„Dle našich průzkumů panuje mezi účastníky veletrhu dlouhodobě vysoká spokojenost. Dalšího ročníku se plánuje zúčastnit 81 % návštěvníků,“ upřesnil Michal Svoboda, mluvčí veletrhu.

Fotogalerie tvářecích a řezacích technologií z MSV 2023 (©Zakazka.cz)

Ohlédnutí za úspěšným MSV 2023
64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu vzbudil u odborné veřejnosti velký zájem a přesvědčivě obhájil smysl veletrhu v době digitální transformace průmyslové výroby. Expozice 1 312 vystavujících firem ze 43 zemí obsadily 10 pavilonů brněnského výstaviště. Celková návštěvnost se za čtyři veletržní dny přiblížila k 60 000 lidí. Oslovení vystavovatelé se shodovali, že loňský ročník MSV proběhl v pozitivní atmosféře dané vysokou návštěvností a zejména kvalitou jednání.

 

Přihlášky a další informace pro vystavovatele jsou zde

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.

BVV logo

 

 

 


Články na podobné téma z poslední doby:

Ohlédnutí za Digitální továrnou 2.0 na MSV 2023

CzechTrade podepsal memorandum o vzájemné spolupráci s Veletrhy Brno

MSV 2023: Výstaviště plné atraktivních exponátů a nadšenců do průmyslových technologií