Komentář prezidenta SP ČR k včerejšímu jednání tripartity

Hanák

“Na včerejším mimořádném jednání tripartity s námi vláda projednala, že od 1. března zavede povinné nošení roušek na pracovišti. Stanoví ale výjimky, například pro zaměstnance, kteří pracují ve ztížených podmínkách nebo tam, kde to nedovolují technické možnosti firem. Vláda tím reflektuje dopis, který jsme jí dnes zaslali společně s dalšími zástupci zaměstnavatelů.

Vicepremiér Karel Havlíček nám také oznámil, že vláda schválila 11 produktů pro dobrovolné samotestování ve firmách. Firmy si je budou moci nakoupit od schválených výrobců. Vláda na ně zaměstnavatelům přispěje, a to ve výši 60 korun za test na 4 testy měsíčně pro jednoho zaměstnance. Zaměstnavatelé budou mít povinnost všechny pozitivně testované zaměstnance hlásit na hygienu. Svaz průmyslu a dopravy o uznání samotestování ve firmách a dotacích na ně v posledních dnech intenzivně jednal s vládou a ministerstvem zdravotnictví. Zároveň jsme upozorňovali, že případný výpadek v příjmech musí vláda nahradit zdravotním pojišťovnám.

test covid

Předseda vlády a všichni přítomní nás upozornili, že připravují tvrdá opatření blížící se lockdownu. Ubezpečili nás ale, že se v žádném případě nebudou týkat klíčových oblastí průmyslu,” říká Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Zdroj zprávy: Svaz průmyslu a dopravy ČR
Svaz průmyslu