Kompletní proudová éra Aera Vodochody na airshow v Kecskemétu

aero vodochody aerospace

Aero Vodochody odstartovalo letošní sérií přehlídek na airshow na maďarské vojenské základně v Kecskemétu, kde byly k vidění letouny L-39NG, L-159, L-39 a L-29, z toho téměř všechny také v letové ukázce.

Kecskemét International Airshow 2021 proběhla o posledním srpnovém víkendu. Testovací pilot Aera Vodochody Vladimír Továrek na ní s novým letounem L-39NG předvedl dvě akrobatické ukázky. Jednalo se o první akrobatická vystoupení L-39NG před publikem. Další vystoupení jsou naplánovaná na leteckých dnech SIAF na Slovensku a na Dnech NATO v Ostravě.

Kecskemét aero

S dvěma letouny L-159 české armády předvedli v Maďarsku akrobatické vystoupení také piloti z 21. základny taktického letectva v Čáslavi Aleš Seidl a David Byrtus. Na obloze mohli diváci vidět také letoun L-29 Delfín provozovaný maďarským Komo Sky Teamem. Na statické ukázce byla přichystaná jedna z posledních vyřazených L-39ZA maďarských vzdušných sil.

Kecskemét aero

Společnost Aero Vodochody se na show prezentovala nejen svými letouny, ale také výstavním stánkem, který navštívila řada významných delegací v čele s delegací maďarského ministra obrany Tibora Benka.

Kecskemét aero

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.