Komplexní balíček školení v oblasti robotiky od ABB Robotics má připravit žáky a studenty na budoucí práci

Spuštěním předpřipraveného školícího balíčku má ABB Robotics za cíl dále zacelit mezeru v globálních automatizačních dovednostech a připravit studenty na budoucí práci. Balíček, který obsahuje kolaborativního robota (cobota) typu GoFa, vzdělávací materiály a celosvětově uznávanou technickou certifikaci, je součástí celosvětové kampaně, jejímž cílem je posílit pracovníky pro novou éru automatizace.

ABB vzdělávací balíček

Vzdělávací balíček robotiky ABB byl vyvinut s cílem zajistit, aby vzdělávací instituce mohly školit vysoce kvalifikované mladé lidi pro společnosti, které chtějí těžit z robotické automatizace. Ačkoli přibližně 80 procent vzdělávacích institucí po celém světě věří, že automatizace bude v příštích deseti letech formovat svět práce, pouze jedna ze čtyř institucí má ve svém studijním plánu robotiku*. Je to způsobeno nedostatkem vyškolených učitelů a obtížností bezproblémového začlenění výuky robotiky do osnov.

ABB vzdělávací balíček

 

„S tím, jak robotická automatizace prostupuje stále více průmyslových odvětví, od výroby a distribuce po maloobchod a zdravotnictví, společnosti hledají lidi, kteří jsou obeznámeni s roboty a automatizací,“ řekl Andrea Cassoni, vedoucí globální obchodní linie General Industry ve společnosti ABB Robotics. ABB Robotics Education Package poskytuje školám a vysokým školám snadný způsob, jak navrhovat a poskytovat školicí kurzy v oblasti robotiky. Tímto způsobem pomáhá zacelit mezeru v technických dovednostech a připravit studenty na automatizované pracoviště.“

Srdcem balíčku je tréninková buňka s plně funkčním kolaborativním robotem ABB GoFa. Oceněný GoFa, namontovaný na kompaktním stole, je snadno použitelný cobot, který studentům umožňuje učit se reálné průmyslové aplikace, jako jsou úkoly typu pick-and-place a 3D tisk. Díky průběžnému programování a softwaru Wizard Easy Programming od ABB mohou robota obsluhovat i 15leté děti bez jakýchkoli předchozích technických znalostí.

ABB vzdělávací balíček

Komplexní výukový software poskytuje učitelům vše, co potřebují k tomu, aby studenty provedli dvanácti lekcemi pro začátečníky a středně pokročilé. Vede od základů robotiky ke složitějším aplikacím a programům. S pomocí pedagogů byl průmyslový školicí materiál převeden do formátu vhodného pro studenty, který srozumitelným způsobem vysvětluje koncepty robotiky. K dispozici je celkem 56 hodin obsahu včetně videí, interaktivních online cvičení, 400 testových otázek a praktických cvičení pomocí offline programovacího nástroje RobotStudio® od ABB. Ten využívají společnosti po celém světě k plánování, simulaci a vývoji skutečných robotických řešení ve virtuálním prostředí.

ABB vzdělávací balíček

Třetí částí balíčku je celosvětově uznávaná STEM certifikace pro pedagogy a studenty, podporovaná a ověřená vzdělávací výzkumnou a certifikační organizací STEM.org. Učitelé tak mohou získat certifikaci od ABB, která zase může svým žákům nebo studentům potvrdit svou způsobilost k obsluze robotů. To jim dává uznávanou kvalifikaci, kterou mohou využít k prokázání svých dovedností v oblasti robotické automatizace zaměstnavatelům ve více než 80 zemích.

ABB vzdělávací balíček

Uvedení vzdělávacího balíčku je dalším krokem v odhodlání ABB pomáhat studentům středních a vysokých škol rozvíjet dovednosti potřebné pro svět, kde budou roboti na pracovišti stejně běžní jako notebooky. ABB v současnosti spolupracuje se vzdělávacími institucemi ve více než 40 zemích, aby zajistila, že se studenti naučí základy programování a provozu robotů.

ABB certifikát

Chcete-li se dozvědět více o školicím balíčku, síti školicích zařízení, partnerství a školicích kurzů ABB, navštivte tento odkaz.

*Zdroj: ABB Education Survey 2022, založený na celosvětovém průzkumu 2 301 respondentů

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male