Konference Digitalizace MSP 2022 v Pardubicích se zaměří na na bezpečnost práce spojenou s novými technologiemi

digi pix

CzechInvest ve spolupráci s Národním centrem Průmyslu 4.0 pořádá už příští úterý 18. října konferenci Digitalizace MSP 2022 Pardubice. Konference určená výrobním malým a středním podnikům bude sestávat dopoledne z přednášek na téma bezpečnosti, digitalizace a spolupráce člověk–stroj a odpoledne z prohlídek laboratoří Univerzity Pardubice a vysoce pokročilých pracovišť firem JHV Engineering a STÄUBLI.

výroba

„Konference na témata průmyslu 4.0 realizujeme už od roku 2020 a těší se ze strany firem velkému zájmu. Firmy zde najdou inspiraci, ale také konkrétní řešení a dopady, která zavedení prvků průmyslu 4.0 do výroby představuje. Publikum oceňuje zejména praktičnost těchto akcí, protože řečníky jsou představitelé firem, kteří mají s procesem digitalizace/automatizace mnohaleté zkušenosti,“ uvedl Tomáš Vlasák, vedoucí regionální kanceláře agentury CzechInvest v Pardubickém kraji.

Tématem konference bude bezpečnost práce ve výrobních podnicích, od digitalizace přes nasazení robotů ve výrobě až po bezpečnost autonomních vozítek. Dopoledne bude sestávat z 20-30 minutových přednášek zabývajících se spoluprací člověk–stroj, využitím kamerových aplikací a video-analytických funkcí nebo bezpečnostní koncepcí strojů, systémů a logistiky. Těšit se můžete na celou řadu speakrů, mezi kterými budou například zástupci firem K2 machine, JHV Engineering, Pilz, STÄUBLI a další.

staubli

Odpoledne čeká návštěvníky konference exkurze do laboratoře Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, která se zabývá oblastí moderních radiolokačních systémů a komponent s využitím pokročilých technik signálového zpracování pro detekci, identifikaci, klasifikaci a lokalizaci objektů. Česká rodinná společnost JHV Engineering, zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek, zpřístupní zájemcům výrobní a montážní linku, robotické pracoviště i konstrukční kancelář. Mezinárodní mechatronická společnost STÄUBLI otevře své administrativní zázemí, školicí centrum s několika roboty či lokální sklad a dílnu pro opravy robotů i systémů pro automatickou výměnu nástrojů.

Konference proběhne v areálu Univerzity Pardubice 18. října 2022, začátek 9:00. Registrovat se můžete ZDE.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest