Konferenci Digitalizace MSP navštívilo více než 100 lidí. Obsluhoval je robot

CzechInvest ve spolupráci s Národním centrem Průmyslu 4.0 a Hospodářskou komorou Kraje Vysočina pořádal ve středu 26. dubna konferenci Digitalizace MSP 2023 s podnázvem Průmyslová automatizace v praxi II. Konference proběhla na VŠPJ v Jihlavě a zúčastnilo se jí 111 hostů.

msp konference

 

„Naše akce jsou mezi malými a středními podnikateli velmi populární a zájem o ně roste každý rok. Na konferenci Digitalizace MSP 2023 v Jihlavě se sešli nejen malí a střední podnikatelé, ale i zástupci velkých firem. Máme radost, že jsou naše semináře a konference oblíbené u podnikatelů ve všech stádiích,“ hodnotí konferenci Michal Urban, ředitel Divize podnikatelského prostředí agentury CzechInvest.

Digitalizace MSP se konala na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě už potřetí, tentokrát s podtitulem „Průmyslová automatizace v praxi II“. Konference, kterou organizovaly CzechInvest, NCP 4.0 a Hospodářská komora Kraje Vysočina, se setkala s velkým zájmem – na místě se objevilo 111 hostů a k tomu 15 řečníků.

Reklama

Konference se zaměřila na úspěšné příklady automatizace a robotizace výroby z různých prostředí a na související témata, jako je využití digitalizace a sběru dat pro produktivnější a bezpečnější výrobu, řízení procesů, optimalizace a automatizace a kontroly kvality. Kromě odborných přednášek a případových studií byly součástí akce také workshopy a konzultace se zástupci CzechInvestu, API, TAČR, HK a Kraje Vysočina, NCP či České spořitelny. Součástí programu byla také návštěva virtuální továrny Cyber Factory na VŠPJ. Akci moderovali Zdeněk Martínek z Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a Filip Plevač, odborník na robotiku, automatizaci a Průmysl 4.0.

Na akci nechyběly ani technologické zajímavosti – účastníci si mohli nechat otevřít nápoje speciálním robotem krupiérem. Tato atrakce přilákala mnoho zvědavců, kteří si chtěli vyzkoušet neobvyklý způsob obsluhy.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest