KR QUANTEC PA paletizuje rychleji než kdykoli předtím

Nejvýkonnější paletizační robot na trhu bude ještě rychlejší: Druhá generace KR QUANTEC PA přesvědčuje zkrácenými dobami cyklů. Díky nosnosti až 240 kilogramů má robot pořádný a silný úchop a je skutečným přínosem i pro potravinářský průmysl v provedení s potravinářskými mazivy NSF H1.

KR QUANTEC PA

Ještě rychlejší, ještě lepší: Specialista na automatizaci KUKA svůj model KR QUANTEC PA kompletně přepracoval. Robot je speciálně koncipován speciálně pro náročné paletování. Od října 2021 přesvědčuje druhá generace optimalizovanou hmotností a těžištěm, jakož i vylepšenou technologií pohonu, která využívá nejnovější technologii pro převody a motory. Díky menšímu půdorysu zabírá jen málo místa. KR QUANTEC PA také nastavuje nové standardy pro automatizovanou výrobu z hlediska doby cyklu: Oproti předchozímu modelu se srovnatelnou nosností je až o 10 procent rychlejší.

KR QUANTEC PA

Nová definice výkonu
„U druhé generace KR QUANTEC PA jsme dosáhli dokonalé rovnováhy mezi rychlostí osy a zrychlením – pro nejlepší doby cyklu,“ říká Michael Laub, odpovědný produktový manažer společnosti KUKA. Typ robota s nosností 240 kilogramů tak například dosahuje 28,3 cyklů za minutu. „Důležité pro nás bylo také zvýšení rychlosti os, například pro tvorbu vrstev při paletizaci nebo dlouhé otočné pohyby o 180°.“ Abychom vyhověli stále rostoucím požadavkům průmyslu spotřebitelského zboží a speciálně sekundárního potravinářského průmyslu, nabízí KUKA paletizačnío robota také v provedení „Hygienic Oil” (HO). Všechny osy i přívod energie jsou vybaveny potravinářskými mazivy NSF H1.

KR QUANTEC PA HO

Trvale udržitelná nákladová efektivita
Jak robot v provedení HO, taj i standardní modely KR QUANTEC PA jsou koncipovány pro nejnovější řídicí jednotku robota KR C5 značky KUKA. Druhá generace řady robotů KR QUANTEC zaujme také svými vynikajícími hodnotami co do celkových nákladů na vlastnictví (Total Cost of Ownership – TCO). Střední doba mezi poruchami (Mean Time Between Failures – MTBF) celé mechaniky robota se výrazně zlepšila na 400 000 hodin. Zároveň se snížila náročnost údržby o 50 procent ve srovnání s předchozími modely: Vše, co je potřeba, je tak pouze vizuální kontrola robota, promazání ložisek kompenzace hmotnosti a výměna oleje každých 20 000 provozních hodin. Díky tomu je KR QUANTEC PA nejlepším robotem ve své třídě.

KR QUANTEC PA

Inovativní koncepce buněk pro paletizační úkoly
„KR QUANTEC PA představuje trvale udržitelnou investici do budoucnosti výroby“, říká Michael Laub. „V interakci s technologickým balíčkem KUKA.PalletTech umožňuje robot inovativní koncepce buněk pro paletizační úkoly, zejména s ohledem na průmysl spotřebního zboží.“ Tady se potkává maximální výkon s minimálním úsilím při programování – pro extrémně rychlé uvedení do provozu.

Zdroj zprávy: KUKA