KUKA – celosvětově první robot s digitálními pohybovými režimy

kuka

Přizpůsobit výkon robota specifickým výrobním procesům stisknutím tlačítka? Nový robot KR QUANTEC se svými digitálními pohybovými režimy to umožňuje.

Nový KR QUANTEC je výkonný, přesný a rychlý jako nikdy předtím. Jako první průmyslový robot na světě disponuje KR QUANTEC digitálními režimy pohybu. Softwarové doplňky lze na řízení robotu jednoduše aktivovat a optimalizovat jeho výkon pro důležité pohybové sekvence. Robot může podle pracovního kroku přepínat mezi jednotlivými režimy pohybu. Tak se stává flexibilním pomocníkem ve výrobě.

  • Režim Performance Mode: Přesvědčí svou všestranností a pro většinu úloh je tím správným režimem pohybu, od manipulace přes bodové svařování až po obrábění, nakládání a vykládání.
  • Režim Path Mode: Používá se pro pohyb po definované dráze a zvyšuje přesnost při nízkých i vysokých rychlostech – např. při lepení, měření nebo laserování.
  • Režim Dynamic Mode: Představuje správnou volbu, pokud je cílem snížení dob taktu. Režim Dynamic Mode propůjčuje robotu KR QUANTEC vyšší rychlost a snižuje doby cyklu až o 10 %.

Prvotřídní hodnoty celkových nákladů spojených s vlastnictvím (TCO) – výrazné snížení běžných nákladů
Menší počet náhradních dílů než u jeho předchůdce, nízká spotřeba energie, menší rozsah školení a jednodušší zprovoznění umožňují trvalé snížení provozních nákladů. Vše doplňuje inovativní koncepce servisu a údržby pro optimální efektivnost životního cyklu.

Inovativní koncepce údržby pro optimální efektivnost životního cyklu
U nového robotu KR QUANTEC profitujete z principu efektivnosti životního cyklu. Robot je koncipován tak, aby se výrazně snížily doby potřebné k provádění údržby a oprav, umožnily se výrazně delší intervaly bez nutnosti servisních úkonů a tím byla zaručena ještě vyšší disponibilita stroje.

Technicky neporazitelný ve všech výrobních oblastech
V součtu inovativních funkcí a řešení je nový KR QUANTEC technologickou jedničkou, pokud jde vysokou třídu nosnosti. Možnost vysokého navýšení nosnosti v místě nasazení jej činí navíc maximálně flexibilním. Díky těmto a dalším novinkám představuje nový KR QUANTEC bezpečnou investici do budoucnosti vaší výroby.

kr quantec kuka

 

Flexibilní navrhování buněk a zařízení
Nový KR QUANTEC zjednodušuje projektování i ve velmi složitých situacích díky o 10 % redukované kolizní kontuře se štíhlejší rukou a menším půdorysem. Optimalizovaná kolizní kontura inovativního přívodu energie kromě toho zaručuje zjednodušenou simulaci a ekonomičtější plánování buněk. Také výrazně kratší doběhové dráhy robotů v případě zastavení dovolují kompaktní konstrukci buněk a zařízení a umožňují flexibilitu při navrhování a realizaci zařízení.

Optimální portfolio robotů pro rychlejší dodací lhůty
Hledáte všestranný talent vhodný pro realizaci operací v téměř všech odvětvích? Pak je pro vás nový KR QUANTEC tou správnou volbou. Co se týče vysoké třídy nosnosti, nabízí robot největší portfolio nosnosti a akčních rádiusů na trhu, 120 až 300 kg a 2 700 až 3 900 mm. Nová generace řady KR QUANTEC se dodává v mnoha speciálních variantách, např. jako provedení pro stropní montáž, foundry, konzolové provedení, provedení pro řetězení lisů. Optimalizované portfolio umožňuje rychlejší dodací lhůty.

KR QUANTEC kukaBílou knihu můžete zdarma získat po jednoduché registraci.