KUKA představuje inovační projekt na IROS 2022

kuka

Na mezinárodní konferenci IEEE/RSJ o inteligentních robotech a systémech (IROS) od 23. do 27. října 2022 předvede KUKA, jak může vypadat spolupráce mezi lidmi a roboty. IROS je jednou z největších a nejvlivnějších konferencí pro výzkum robotiky na světě a letos se bude konat v japonském Kjótu pod tématem „Embodied AI for a Symbiotic Society“. Společnost KUKA je zlatým sponzorem akce a společně s laboratoří Stanford Robotics Lab představuje také robotickou aplikaci s haptickým ovladačem robota.

kuka lbr iiwa

V aplikaci lidé a roboti spolupracují při hraní hry „Buzz Wire“. Ve hře citlivý lehký robot KUKA LBR iiwa vede kovovou smyčku podél ohnutého drátu, aniž by se smyčkou dotýkal drátu. Uživatel ovládá robota pomocí haptického zařízení, které poskytuje zpětnou vazbu síly, která uživateli pomáhá hrát. To umožňuje uživateli pocítit fyzickou interakci robota s prostředím prostřednictvím zařízení. Aplikace demonstruje, jak mohou lidé a roboti interagovat a jak lze použít algoritmy pro bezpečné a robustní ovládání haptického robota.

buzzwire kuka

O IROS 2022
irosKonference poskytuje fórum pro mezinárodní výzkumnou komunitu robotiky, aby prozkoumala hranice vědy a techniky v oblasti inteligentních robotů a inteligentních strojů. Kromě technických přednášek a multimediálních prezentací jsou na konferencích IROS také panelové diskuse, fóra, workshopy, tutoriály, výstavy a technické prohlídky.

Zdroj zprávy: KUKA