KUKA představuje nového robota KR DELTA

Hygienický a nenáročný na údržbu – to je nový robot KR DELTA od společnosti KUKA. Tento hygienický robot je zcela z nerezové oceli a přesvědčuje při aplikacích typu „Pick and Place“ v potravinářském a obalovém průmyslu. I v elektronickém a farmaceutickém průmyslu boduje nespočetnými možnostmi použití.

Vysoký výkon za dobrou cenu, to je nový robot KR DELTA – novinka v produktovém portfoliu společnosti KUKA. Od dubna 2021 je tento typ nízké třídy nosnosti k dispozici našim zákazníkům. Díky své kinematice a malé montážní ploše je robot KR DELTA obzvlášť vhodný pro přesné úkoly typu „Pick and Place“. Provedení z nerezové oceli zajišťuje, že je optimálně vybavený pro hygienicky citlivé oblasti, například při přímém kontaktu s potravinami nebo léky. Konstrukce robota KR DELTA navíc zaručuje nenáročnost na údržbu: Převodovka je zapouzdřena a kulové klouby jsou ze samomazného materiálu.

kr delta

Vysoce výkonný hygienický robot pracuje s maximální přesností
Robot s paralelními rameny s montáží na strop, boduje vysokou přesností a dobou cyklu 0,5 sekund (v malém cyklu Adept) při zatížení 1 kilogramu. S dosahem 1200 milimetrů a nosností do 6 kilogramů generuje robot KR DELTA prvotřídní výsledky při třídění a balení. Kromě toho je koncipován podle zásady „Hygienic Design“, čímž je ideální do čistých prostor.

kuka KR delta

Jako nový: Hygiena integrována v designu
Vzhledem k tomu, že jeho celá kinematika je z nerezové oceli, je robot KR DELTA odolný proti teplotám a korozi. Splňuje stupeň krytí IP67 a lze ho tak snadno čistit a dezinfikovat- a to dokonce i s pomocí vysokotlakého čističe do 100 kPA. Výhoda: v důsledku zjednodušených procesů mohou firmy minimalizovat prostoje, k nimiž běžně dochází pro účely čištění a údržby.

Tato novinka v portfoliu společnosti KUKA splňuje maximální požadavky potravinářského průmyslu. Robot KR DELTA je certifikován dle TÜV, nařízení amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration) a dle nařízení německého zákona o potravinách a krmivech.

kuka KR DELTA D1200

Certifikace TÜV a snadné čištění: Nový hygienický robot KR DELTA skýtá řadu výhod.

Dobré spojení s KUKA.PickControl a KUKA.VisionTech
Robot KR DELTA je ovládán řídící skříní KR C5 micro, nejnovějším řídícím systémem od společnosti KUKA. Chcete-li řešit úkoly ještě větší efektivitou, umožňuje robot KR DELTA přepínat mezi různými výrobními scénáři, například sezónními formami balení. Je tak optimální pro spotřební průmysl, a zejména pro „Fast Moving Consumer Goods“. Hygienický robot při tom využívá software KUKA.PickControl se sledováním dopravníku (Conveyor Tracking) a integrovaným zpracováním obrazu. Ve spojení s kamerou a softwarem KUKA.VisionTech, který rozpozná objekty dokonce i v nestrukturovaném prostředí, lze definovat ještě více flexibilních možností použití robota KR DELTA. Rozsah použití sahá od třídění až po osazování nejrůznějších objektů.

Zdroj zprávy: KUKA