KUKA.ProcessScreen monitoruje celý procesní řetězec – Vše na první pohled

kuka

Vizualizujte, sledujte a bezproblémově dokumentujte procesy – včetně všech relevantních parametrů robota: nový aplikační software od společnosti KUKA to umožňuje téměř v reálném čase. Zjistěte zde, jaké výhody KUKA.ProcessScreen stále nabízí.

Zaznamenejte celý proces
Systémy monitorování procesů ve výrobě nejsou žádnou novinkou. Nyní však software KUKA.ProcessScreen poprvé umožňuje zaznamenat celý proces obrábění v reálném čase – včetně všech relevantních dat robota. Bez ohledu na typ procesu nebo použité procesní zařízení. Všechny informace o procesu, které jsou k dispozici řídicí jednotce robota prostřednictvím obvyklých rozhraní, lze kombinovat s příslušnými daty robota, konfigurovat a tím vizualizovat, monitorovat a dokumentovat.

kuka

Parametry pro každou potřebu
U automatizovaného svařování inertním plynem například KUKA.ProcessScreen zaznamenává parametry zdroje energie, jako je proud a napětí nebo rychlost podávání drátu, spolu s množstvím ochranného plynu za minutu. Lze však také měřit aktuální rychlost v pracovním bodě (rychlost TCP robota), například společně s odpovídajícím úhlem osy nebo hodnotami zrychlení. To také zahrnuje volitelné parametry ze samotného robota , které jsou relevantní pro holistický obraz příslušného procesu.

Oszi Graphen

Všechny parametry a data na první pohled – díky KUKA.ProcessScreen je to možné

Kompletní dokumentace v reálném čase
Dokumentace je bezproblémová a díky webové technologii je vizualizace možná na téměř jakémkoli zařízení . Po stisknutí tlačítka je k dispozici tabulkový a grafický přehled výsledků. Srovnáním s individuálně konfigurovatelnými mezními hodnotami může software detekovat odchylky v rané fázi a umožňuje tak rychlý a automatický zásah . Intenzivní přepracování nebo dokonce odmítnutí lze ve výsledku výrazně omezit a kvalita produkce je udržitelně stabilizována.

Jeden nástroj pro všechny procesy
„Posouváme správu dat v monitorování procesů na novou úroveň, “ vysvětluje Artur Moser, produktový manažer společnosti KUKA. „Problém spočívá v tom, že každý výrobce technologického vybavení poskytuje své vlastní nástroje pro monitorování procesů. Konfigurace a pokyny pro uživatele se liší a zákazníci se musí vypořádat s různým obsahem dat a vyhodnocením. Výsledek: zvýšené úsilí při uvádění do provozu a při školeních. Příslušné parametry robota často nelze zaznamenat nebo je lze zaznamenat pouze nedostatečně. KUKA.ProcessScreen je pro to ideálním řešením . “Pouze jeden software se stejným konceptem ovládání a stejným datovým obsahem ve všech procesech a procesní zařízení – včetně důležitých parametrů robota.

Wov Config

Software se vždy stejným konceptem ovládání pro správné monitorování procesu

Více transparentnosti, více zabezpečení, více kvality
Výhody pro zákazníky jsou zřejmé: Jednotná konfigurace umožňuje jednoduchou obsluhu a monitorování , což výrazně zvyšuje transparentnost procesů. Výroba je stabilní – s trvale vysokou kvalitou . „Pokud KUKA.ProcessScreen detekuje problém například s laserovým depozičním svařováním plynové turbíny, může reagovat včas a rychle zabránit škodě čtvrt milionu eur a více,“ vysvětluje Moser. Díky flexibilní konfiguraci monitorovacích funkcí, tolerančních rozsahů a chybových strategií mohou zákazníci nastavit KUKA.ProcessScreen individuálně pro svůj proces a průběžně optimalizovat své pracovní toky.

Jednoduše dovybavte KUKA.ProcessScreen
KUKA.ProcessScreen je k dispozici od ledna 2021 a není přesvědčivý pouze pro procesy svařování inertním plynem: Software je také ideálním řešením dokumentace pro laserové svařování a svařování laserovým nanášením nebo pro lepicí a bodové svařování . Technologické balíčky KUKA.ArcTech (od verze 3.4) a KUKA.LaserTech (od verze 5.0) již navíc nabízejí možnost pohodlného definování příslušných parametrů z tam předdefinovaného procesního zařízení pro monitorování pomocí KUKA.ProcessScreen v rámci technologických příkazů. Prospěch mohou mít i stávající aplikace: KUKA.ProcessScreen lze stejně snadno dodatečně nainstalovat . Je vyžadován robotický ovladačKR C4 od KSS 8.6 nebo instalace s KR C5 .

S KUKA.ProcessScreen mohou naši zákazníci spolehlivě zaznamenávat, vyhodnocovat a dokumentovat celý svůj proces v reálném čase, nepřetržitě. Bez ohledu na proces nebo použité procesní zařízení.

Zdroj zprávy: KUKA