KUKA restrukturalizuje subdivizi v segmentu robotiky

quantec kuka

Budoucí obchodní model v ekonomicky náročných časech: KUKA restrukturalizuje subdivizi v segmentu robotiky, která je odpovědná za automatizovaná výrobní řešení, jako jsou robotizované výrobní buňky a speciální stroje.

Tato restrukturalizace byla oznámena v září ve spojení s úpravou prognózy pro fiskální rok 2019. Vedení týmu KUKA Robotics nyní předložilo odpovídající koncept.

Pro subdivizi Robotics, která je zodpovědná za podnikání v segmentu robotizace, nyní pracuje celkem 735 zaměstnanců v centrech se sídly v Augsburgu a Obernburgu. V rámci restrukturalizace se plánuje snížení až o 165 pracovních míst v Obernburgu a až o 90 pracovních míst v Augsburgu. Cílem je, aby subdivize pracovala s jednodušší strukturou, zlepšovala svůj výkon, zvyšovala konkurenceschopnost a zefektivnila každodenní provoz. Podrobnosti budou upřesněny v následujících měsících v úzké koordinaci se zástupci zaměstnanců. Hospodářský vývoj v tomto odvětví je již několik let napjatý, což je nyní ještě umocněno současnou ekonomickou nejistotou.

„Provozy se sídly v Obernburgu a Augsburgu byly a zůstávají důležitou součástí strategie naší robotiky. Odbornost bude přednostně soustředěna do těchto lokalit, přičemž provoz Obernburg bude dále rozvíjen tak, aby se stal centrem excelence pro výrobní buňky,“ řekl Klaus König, předseda představenstva KUKA Robotics. „Společně se zástupci zaměstnanců pracujeme na tom, aby bylo snížení zaměstnanosti pro postižené spravedlivé. Víme, že se jedná o obtížnou situaci, a proto bychom chtěli jednání ukončit co nejrychleji a nejlépe pro všechny strany. Jsme přesvědčeni, že restrukturalizace je tím správným směrem, který umožní, aby provozní jednotky v budoucnu pracovaly ziskově a dlouhodobě přispívaly k úspěchu společnosti KUKA.“

Zdroj zprávy: KUKA