KUKA vykázala za první pololetí 2021 dobré výsledky

kuka

Zákazníci více investovali a KUKA zaznamenala značný nárůst poptávky po robotických a automatizačních řešeních. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku se tržby skupiny ve druhém čtvrtletí zvýšily o 48,5% na 808,2 milionu EUR. EBIT činil 25,6 milionu EUR, poté -43,9 milionu EUR ve druhém čtvrtletí roku 2020. Přijaté objednávky se zvýšily o 80,9% na téměř 1 miliardu EUR.

Objednávky přijaté v prvním pololetí dosáhly necelých 1,9 miliardy EUR. KUKA tak za toto období zaznamenala druhou nejvyšší úroveň přijatých objednávek v historii společnosti. „Naše oblasti robotiky a automatizace jsou stále žádanější,“ řekl Peter Mohnen, generální ředitel společnosti KUKA AG. “Tady těžíme z globální orientace KUKA se silným růstem v Asii a Severní Americe.”

KR QUANTEC

Divize Systems například těžila z prudkého nárůstu poptávky v USA, kde výrobci automobilů stále více investovali do e-mobility. V Evropě byla pořádková situace obtížná. Celkově se objednávky přijaté u Systems v první polovině roku prudce zvýšily na 640,7 milionu EUR (H1/20: 239,5 milionu EUR).

V Číně KUKA zaznamenala podstatně více objednávek než ve stejných obdobích předchozího roku, s nárůstem o 83,7% ve druhém čtvrtletí a 43,2% v prvním pololetí . KUKA získala zakázky a projekty nejen v tradičních oblastech, ale také v nových segmentech, jako je e-mobilita a obecný průmysl, včetně například elektronického obchodování.

kuka

Více udržitelných robotů a vyšší prodeje s novými produkty
Poměr účetní knihy k účtu , který odráží poměr přijatých objednávek k tržbám z prodeje, vzrostl prakticky ve všech obchodních segmentech a v první polovině roku činil pro skupinu jako celek 1,23. Hodnoty nad 1 indikují rostoucí poptávku.

“Přestože pokračující pandemie koronaviru a globální nedostatek dodávek představují rizika, náš výhled na druhé pololetí je jistý. Důvodem je, že naše strategie a naše investice do výzkumu a vývoje se vyplácí. Více než třetina tržeb z prodeje robotiky za prvních šest měsíců byla vytvořena pomocí produktových inovací z posledních let. Pevně ​​se také soustředíme na otázku udržitelnosti” Peter Mohnen, generální ředitel skupiny KUKA

Inovace produktů zahrnují nový vývoj, jako je robotický ovladač KR IONTEC, KR SCARA a KR C5. Podle vlastních propočtů společnosti navíc nové generace robotů KR QUANTEC – bestselleru KUKA – spotřebují až o 45% méně energie ve srovnání s generací předchůdce.

kuka

„Budeme i nadále intenzivněji podporovat inovace, abychom posílili KUKA jako globálního hráče. Naším cílem je využít nové oblasti a trhy budoucnosti a podpořit naše zákazníky v těchto oblastech správnými produkty a řešeními, “řekl Mohnen. Patří sem oblasti obecného průmyslu, jako je elektronický obchod nebo spotřební zboží, nové technologie, jako je e-mobilita, a řešení pro malé a střední podniky.

Kompletní tiskovou zprávu si můžete stáhnout tady (PDF, 4 strany).

Zdroj zprávy: KUKA