Letošní rok se nese ve znamení nových zakázek pro elektrické systémy a komponenty Škoda Group

komponenty škoda group

Významných úspěchů na poli dodávek elektrických výzbrojí a pohonů dosáhla Škoda Group. Vedle hlavní výroby pro vlastní vozidla totiž pracuje pro řadu významných zákazníků po celém světě: s klíčovými komponenty ze Škodovky staví globální firma Wabtec (dříve GE) flotila lokomotiv pro Kazachstán, kompletní pohony včetně motorů se stanou součástí lokomotivy pro údržbu tratí italské firmy Tesmec, komponenty trakčních motorů budou sloužit v lokomotivách či ve vozidlech S-Bahn v německém Hamburku, které vyrábí společnost Alstom. Jen od začátku roku tak Škoda Group uzavřela nové externí zakázky za více než 500 milionů korun.

komponenty škoda group

 

“Vývoj a výroba elektrických výzbrojí a komponentů je jedním ze silných pilířů, na kterých naše skupina stojí. Vedle oblasti, kterou jsou dodávky pro produkty Škoda Group, je cílem výrazně zvýšit objem zakázek pro externí zákazníky, to jak v oblasti železniční, tak i městské dopravy.” Jaromír Šilhánek, prezident Electric Systems & Components ve Škoda Group

komponenty škoda group

ROSTE ZÁJEM ZAHRANIČNÍCH ZÁKAZNÍKŮ
Stále větší důležitost mají dodávky do zahraničí pro západní zákazníky. Z nově uzavřených zakázek pro externí zákazníky mimo skupinu Škoda Group patří k těm nejdůležitějším dlouhodobá spolupráce se společnostmi Alstom (dříve Bombardier) na dodávky trakčních motorů a jejich částí pro celé spektrum kolejových vozidel, např. S-Bahn pro či moderní lokomotivy Trax, kde celkový objem dodávek dosáhne stovky sad komponentů trakčních motorů. Zajímavostí je nový projekt na dodávky kompletních elektrických výzbrojí pro speciální lokomotivy používané hlavně pro účely údržby a diagnostiky železničních tratí, kde je zákazníkem italská společnost Tesmec.

komponenty škoda group

Významnou a méně důležitou referencí Škoda Group je spolupráce se strojírenským gigantem Wabtec, který pracuje nyní ve výrobě mechanických pohonů včetně trakčních motorů pro lokomotivy do Kazachstánu. Skupina dodala této americké společnosti vybavení již pro více než 50 lokomotiv. Aktuální kontrakty počítá s dodávkami pro dalších 26 lokomotiv. Škoda Group spolupracuje na dodávkách komponentů trakčních motorů pro lokomotivy i s koncernem Alstom. „Kromě zmíněné činnosti pro vozidla železniční a kolejové aktivně pracujeme na nabídce inovativní výzbroje pro e-busy, trolejbusy či vodíkové autobusy,“ Jaromír Šilhánek.

komponenty škoda group

VÝROBA ATAKUJE HRANICI STO ELEKTROVÝZBROJÍ MĚSÍČNĚ
Jen za první pololetí letošního roku vyrobila divize Electric Systems & Components téměř sedm sad elektrických trakčních výzbrojí a dalších několik náhradních dílů a komponent. Ve výrobním portfoliu převládá nejsložitější zařízení určené pro různé varianty příměstských jednotek RegioPanter jak do Česka, tak i do Lotyšska nebo Estonska a dále pro škodovácké tramvaje do Německa (trojměstí Mannheim, Ludwigshafen, Heidelberg nebo město Bonn), do České republiky (Plzeň, Brno a Ostrava) a dalších evropských měst.

komponenty škoda group

Zdroj zprávy: ŠKODA GROUP a.s.
Škoda Transportation