LIBERTY Ostrava již má na účtu 100 % částky za prodej přebytečných emisních povolenek

kokila liberty ostrava

LIBERTY Ostrava již má na účtu 100 % částky za prodej přebytečných emisních povolenek. Všem zaměstnancům byla vyplacena odměna k 70. výročí huti.

Ostravská huť má v tomto okamžiku na účtu celou částku 1,24 miliardy korun za prodej 1 milionu kusů nadbytečných povolenek sesterské firmě LIBERTY Galati. Zisk z tohoto prodeje ve výši 260 milionů korun byl použit na výplatu odměny k 70. výročí od založení huti. Tato odměna ve výši 13070 korun čistého, která v součtu činí 134 milionů korun, již byla všem zaměstnancům vyplacena. Zbylá část bude využita na investiční projekty v LIBERTY Ostrava.

liberty ostrava koksovna

LIBERTY Ostrava bude mít možnost tyto povolenky koupit zpět, a to za pevnou, nižší cenu, bez ohledu na to, jaká bude v dané době cena povolenek na trhu. Touto legální transakcí s vysokým ziskem naplnila společnost příslib, že povolenky, které ostravská huť vlastní, budou i nadále využívány pouze v její prospěch.

„Stejně jako pro jiné velké průmyslové firmy je pro podniky skupiny LIBERTY Steel Group obchodování s povolenkami běžnou součástí jejich podnikání. Jeho součástí jsou transakce prodeje a nákupu povolenek podle momentálních potřeb a ceny na trhu. Povolenky byly koupeny od ostravské huti, aby mohla těžit z výhod této transakce,” řekl Ajay Aggarwal, člen představenstva LIBERTY Ostrava.

liberty ocelárna

 

“Huť dosáhla v 1. čtvrtletí nejlepších výsledků od roku 2016. Vyrobili jsme 550 tisíc tun a vytvořili hrubý provozní zisk ve výši 1,6 miliardy korun. Nyní je nezbytné, abychom pokračovali v našem běžném fungování a soustředili se na výrobu a plnění potřeb našich zákazníků a snažili se současnou situaci na trhu, která je nejpříznivější za poslední roky, využít co nejlépe. Nadále pracujeme na přípravě rozvoje a modernizace, abychom huti zajistili budoucnost a zaměstnancům a regionu smysluplnou a kvalifikovanou práci po další desetiletí. K tomu je ale zapotřebí, abychom pracovali jako jeden tým. Jen tak udržíme ziskové podnikání a zajistíme huti potřebnou udržitelnost,” dodal Václav Habura, ředitel pro výrobu v LIBERTY Ostrava.

minihuť liberty
Zdroj zprávy: LIBERTY Ostrava a.s.
Liberty Ostrava