LIBERTY Ostrava má nového výkonného ředitele

Aleksandr Ivanov

Novým výkonným ředitelem ostravské huti byl jmenován Aleksandr Ivanov. Přebírá vedení společnosti LIBERTY Ostrava a ve své funkci bude podřízen jejímu představenstvu.

Aleksandr Ivanov má dlouholeté zkušenosti v ocelářství, kde pracoval dvacet let ve vedení různých podniků, naposledy jako ředitel pro výrobu v ukrajinské integrované huti Kryvyi Rih. Aleksandr je inženýr v oboru průmyslové energetiky a teplárenství.

Aleksandr Ivanov

„Jsem velmi rád, že mohu Aleksandra Ivanova jmenovat do této důležité role. V minulosti jsem s ním již spolupracoval, proto vím, že je schopen efektivně vést LIBERTY Ostrava k dalšímu rozvoji. Věřím, že povede ostravský tým směrem k optimalizaci výroby a naplnění vize podniku dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality,“ uvedl Paramjit Kahlon, generální ředitel hutí a těžebních podniků skupiny LIBERTY Steel Group.

„V ostravské huti máme před sebou obrovskou příležitost. Budu pracovat společně se zaměstnanci, vedením a našimi partnery na tom, abychom huti zajistili budoucnost, která spočívá ve výrobě zelené oceli a uhlíkové neutralitě. Budeme usilovat o to, abychom co nejdříve postavili nové hybridní pece a zajistili připojení k síti velmi vysokého napětí, což je jádrem transformace LIBERTY Ostrava,“ dodal Aleksandr Ivanov, nově jmenovaný výkonný ředitel LIBERTY Ostrava.

LIBERTY Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

LIBERTY Steel Group je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl i společnost. GFG Alliance působí v 30 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši přes 20 miliard USD.

Zdroj zprávy: LIBERTY Ostrava
Liberty Ostrava