LIBERTY Ostrava ocenila zaměstnance, kteří se zapojili do květnové výzvy

liberty

Stovky zaměstnanců LIBERTY Ostrava denně dojíždějí do práce na kole. Část z nich se také zapojila do jedenácté květnové celostátní výzvy Do práce na kole, která podporuje aktivní a bezpečný způsob dopravy. Do výzvy se registrovalo 42 pracovníků z různých závodů huti, kteří najezdili nebo nachodili dohromady přes 17 tisíc kilometrů. Včera jim huť předala ocenění za nejlepší výkony.

“Do huti denně dojíždí na kole několik set našich pracovníků. Abychom je podpořili v tomto aktivním způsobu dopravy, který navíc utužuje vztahy mezi kolegy na pracovištích, pokryje huť jejich náklady spojené s registrací. Navíc jsme odměnili nejlepší tým huti i mimořádné výkony jednotlivců, kteří při cestování do práce najeli či nachodili nejvyšší počet kilometrů,“ uvedla Barbora Černá Dvořáková, která má v LIBERTY Ostrava na starosti společenskou odpovědnost.

liberty

Nejvíce kilometrů si v průběhu května připsal Pavel Hřivňacký, který najezdil 2 093,2 km. Mezi ostravskými cyklisty získal 9. místo a v celorepublikovém srovnání pak 65. pozici. „Bydlím v Kravařích a jezdím do práce na kole každý den. Nejkratší cestou je to v jednom směru asi 38 kilometrů. Během výzvy jsem chtěl nasbírat nějaké kilometry navíc, tak jsem to bral trochu oklikou,“ popsal své úsilí Pavel Hřivňacký z válcovny pásů. Na jeho výkonu je pozoruhodný i prostředek, který používá. „Kamarád vyhazoval starší dámské kolo. Bylo mi kola líto, tak jsem si ho vzal a už deset let na něm jezdím. Ročně najezdím přes sedm tisíc kilometrů, takže z původních součástek zůstal už jen rám a sedlo, ale ty pořád drží,“ dodal.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava
Liberty Ostrava