LIBERTY Ostrava podporuje sportovce z Moravskoslezského kraje v přípravě na olympiádu a evropské i světové šampionáty

Liberty ostrava

LIBERTY Ostrava navázala partnerství s Centrem individuálních sportů Ostrava (CISO), jehož prostřednictvím podporuje mladé talentované sportovce včetně handicapovaných z ostravských a moravskoslezských sportovních klubů ve vybraných individuálních sportech. Cílem spolupráce je podpora sportovní přípravy reprezentantů na olympijské hry a evropské a světové šampionáty.

Miroslava Oborová

Miroslava Obrová (mistryně ČR v hodu diskem a oštěpěm handicapovaných)

Ostravská huť dlouhodobě podporuje kulturu, vzdělávání a neziskový sektor na Ostravsku. V letošním roce pomáhá také s obnovou sportovních aktivit po nucené koronavirové pauze.

„V Moravskoslezském kraji máme mnoho talentovaných sportovců, do jejichž přípravy na šampionáty tvrdě zasáhla koronavirová krize. Chceme jim proto pomoci zajistit dostatečnou přípravu a kvalitní zázemí, aby mohli dobře reprezentovat Ostravu, ale i Českou republiku, a stát se tak vzorem pro děti nejen z našeho kraje,“ uvedla Barbora Černá Dvořáková, která má v LIBERTY Ostrava na starosti společenskou odpovědnost.

Katrin Brzyszkowska

Katrin Brzyszkowska (několikanásobná medailistka z Mistrovství České republiky ve vrhu kouli a hodu diskem)

Sportovci se nyní připravují například na nadcházející MS kadetů v zápase, MSJ atletů v Keni, MEJ ve stolním tenise, MS neslyšících a MEJ do 17 let ve vzpírání. Na odložené letní olympijské hry, které se uskuteční v Tokiu, byly nominovány dvě sportovkyně CISO, čtvrtkařka Barbora Malíková, juniorská mistryně Evropy i světa, a Simona Vrzalová, která bude v Tokiu startovat v běhu na 1500 m. Nominováni byli také odchovanci CISO oštěpařka Nikol Ogrodníková, čtvrtkař Pavel Maslák, stolní tenisté Lubomír Jančařík a Pavel Širůček a střelec Jiří Přívratský.

Sára Karasová

Sára Karasová (dvojnásobná juniorská mistryně Evropy v kategorii sportovní malorážka 60 ran)

„Centrum individuálních sportů Ostrava má nyní pod křídly 75 sportovců z Moravskoslezského kraje, kteří reprezentují republiku v celkem 24 sportech. Staráme se o to, aby měli optimální podmínky pro svůj tréninkový proces a chceme zajistit, aby neodcházeli do jiných sportovních center, ale nadále reprezentovali Ostravu, kde byli pro sportovní reprezentaci vychováni. Jsme nesmírně rádi, že nás podporují Moravskoslezský kraj, město Ostrava, společnost Liberty Ostrava a další regionální partneři, protože bez jejich finanční pomoci bychom nemohli fungovat,“ dodala Táňa Netoličková, ředitelka CISO.

LIBERTY Ostrava letos nabídla pomocnou ruku mimo jiné Národnímu divadlu moravskoslezskému, Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Leoše Janáčka, ostravské zoo, Festivalu v ulicích, Shakespearovským slavnostem nebo Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava
Liberty Ostrava