LIBERTY Ostrava se stane generálním partnerem Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021

hokej

Ostravská huť je generálním partnerem Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021. Nově uzavřeným partnerstvím chce pomoci městu oživit po pandemii akce, které jsou pro Ostravu a region důležité. Světový turnaj v Ostravě nabídne fanouškům celkem dvacet zápasů. Huť chce v partnerství s českým para hokejem pokračovat i v následujícím období.

liberty

„Para hokejový šampionát je po emotivním ročníku 2019 s Ostravou silně spjatý. Byli jsme svědky výjimečné sportovní události, která přesáhla hranice města, kraje i republiky. Fanoušci ve vyprodané sportovní aréně, mezi nimiž byla i řada našich zaměstnanců, během zápasů smazali rozdíly mezi zdravými sportovci a hokejisty s handicapem. Proto máme radost, že se šampionát do Ostravy vrací a chceme být u toho,“ uvedla Barbora Černá Dvořáková, která má v LIBERTY Ostrava na starosti společenskou odpovědnost.

liberty

Ostravská huť přispívá na oblíbené projekty v Moravskoslezském regionu dlouhodobě. Nyní se firma rozhodla ve spolupráci s českým paralympijským výborem pro podporu turnaje, který má v Ostravě velký ohlas a oblibu. Mistrovství světa v para hokeji hostí město již potřetí. V letošním roce se jedná pro firmu o další důležitý krok směrem k nabídnuté podpoře městu při obnově kulturních a volnočasových akcí, které zasáhla pandemická opatření.

liberty

Světový šampionát začíná 19. června a představí se v něm osm nejlepších světových týmů, včetně české para hokejové reprezentace. Mistrovství je zároveň kvalifikací na Zimní paralympijské hry Peking 2022. Postup na Zimní paralympijské hry si zajistí pět nejlepších týmů ostravského turnaje. Český tým letos obhajuje čtvrté místo z předchozího mistrovství v roce 2019.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava
Liberty Ostrava