LIBERTY Ostrava vyplatí všem zaměstnancům odměnu k 70. výročí

liberty ostrava

LIBERTY Ostrava vyplatí zaměstnancům do konce tohoto týdne odměnu ve výši 13 070 korun čistého k 70. výročí založení huti. Odměna bude vyplacena všem zaměstnancům společnosti LIBERTY Ostrava a jejích dceřiných společností, včetně agenturních.

Od svého založení v roce 1951 patří ostravská huť mezi významné průmyslové podniky v České republice a je důležitým pilířem ekonomiky v Moravskoslezském kraji i celé České republiky. Její výrobky nacházejí uplatnění zejména ve stavebnictví a strojírenství a kromě českého trhu se dodávají do více než 40 států světa.

V červenci 2019 převzala ostravskou huť GFG Alliance. Od té doby podpořila GFG huť LIBERTY Ostrava částkou více než 4 miliardy korun. Díky této podpoře se huti podařilo překlenout dobu, kdy trh procházel těžkým obdobím znásobeným navíc dopady pandemie koronaviru. Výsledky provozních zlepšení, která v huti realizovali GFG, vedení LIBERTY Ostrava a jejích 6 000 zaměstnanců jsou po letech, kdy byla huť soustavně podinvestována, již zcela patrné. Produkce za 1. čtvrtletí 2021 vzrostla o více než 20 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 a byla o více než 70 % vyšší než ve 2. a 3. čtvrtletí minulého roku, která byla ovlivněna opatřeními proti šíření koronaviru. Hrubý provozní zisk LIBERTY Ostrava za 1. čtvrtletí ve výši 60 milionů eur je jejím nejlepším čtvrtletním výsledkem od doby, kdy GFG Alliance huť převzala.

Sanjeev Gupta

„Předseda skupiny Sanjeev Gupta spolu s vedením LIBERTY Ostrava děkuje zaměstnancům za jejich výjimečné nasazení, pracovní úsilí a loajalitu. Také díky nim můžeme realizovat plány, jejichž cílem je vytvořit z ostravské huti předního výrobce kvalitní a zelené oceli ve střední Evropě. Věřím, že se nám tuto vizi podaří naplnit, aby byla ostravská huť dobrým partnerem svým zaměstnancům, zákazníkům a okolním obcím a městům i po další desetiletí,“ uvedl Václav Habura, ředitel pro výrobu v LIBERTY Ostrava.

Náklady na odměnu ve výši 134 milionů korun budou hrazeny ze zisku 260 milionů korun pocházejícího z prodeje části nadbytečných emisních povolenek minulý týden. Zbývající část zisku bude použita na budoucí investiční projekty v LIBERTY Ostrava.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava a.s.
Liberty Ostrava