Lissmac na MSV 2019

lissmac

Německá kvalita v oblasti průmyslového broušení je již dlouhá léte spjata se značkou Lissmac. Na českémm trhu firmu zastupuje Vavruška Trade s.r.o. a kromě dodávek nejmodernějších strojů zajišťuje i poradenství, servis a další sofistikované služby.

Špičkové brousící a odjehlovací stroje Lissmac jsou odborné veřejnosti tradičně představovány i na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně a nejinak tomu bylo i letos.

Lissmac MSv 2019

Vavruška Trade zde vystavovala 2 stroje vyšší produkční třídy, které se svými výkony a parametry velmi dobře uplatní jako součást sériového výrobního procesu, ale vzhledem k pohodlnému číslicovému ovládání mohou stát i na procesních křižovatkách a střídavě zajištovat odjehlování, zbavování otřepů nebo zaoblování hran u více polotovarů v rámci různých výrob.

Lissmac SBM-L 1500
Model SBM-L 1500 je nejprodávanějším brousícím strojem v Evropě a vysoké popularitě se těší i ve světě díky vysoce efektivnímu oboustrannému odstraňování otřepů a zaoblení okrajů děrovaných, laserových a jemných plazmových řezaných obrobků pomocí jediného pracovního procesu. Jedná se o vysoce výkonný stroj s šířkou pracovní plochy 1.500 mm.

Ideální stroj pro opracování polotovaru po pálení laserem nebo plazmou. Zvládá tloušťky polotovarů v rozsahu od 0,5 mm až do 50 mm. Oboustranné opracování dílu šetří nákladné otáčení a opakující se projetí dílu strojem, což v praxi představuje úsporu až 60% proti tradiční jednostranné koncepci. Úctyhodná je i celková brousící plocha brusiva, která činí 7,5 m2 využitelného brusiva. To snižuje výrazně náklady na výměnu brusných částí a prodlužuje servisní intervaly. Podrobnosti o stroji jsou zde a tady se můžete podívat na živou ukázku práce stroje…

SMD 133 DRE
Neméně zajímavým strojem je model SMD 133 DRE, který nabízí velice užitečné vylepšení pro zvláště hrubé okuje od pálení nebo řezání. První brousící jednotka je vybavena unikátním systémem “oklepávání” okují, který zvládne eliminovat nežádoucí zbytky, které by jinak zatěžovaly standardní brousící jednotky a vedly by k vyšší spotřebě brusiva. Tímto způsobem SMD 133 DRE nejen šetří náklady na brusivo, ale současně významně urychluje broušení celého kusu. Tento stroj rovněž výborně zvládá zaoblení hran, a to i u nerezových ocelí.

Tento unikátní a vysoce výkonný stroj se nejlépe uplatní ve výrobě, kde se zpracovávají plazmou, řezáním plynem nebo jinými podobnými metodami hrubší polotovary, a to v rozsahu od 3 mm až do 100mm. Podrobnosti o stroji naleznete tady a zde se můžete podívat na živou ukázku práce stroje…

KONTAKT:
VAVRUŠKA TRADE s.r.o.
Budovatelů 119
538 43 Třemošnice
Česká Republika

E-mail: vavruska@lissmac.cz
Telefon: +420 603 806 135