Mag Centrum na MSV 2016

MagCentrum

Chytré upínání obrobků, bezpečné zvedání břemen, ale i vysoce efektivní vrtání nabízí expozice společnosti Mag Centrum s.r.o. To vše a mnohem více předvedla firma na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2016 v Brně. 

expozice Mag Centrum
Firma je dlouholetým výhradním zástupcem produktů TECNOMAGNETE na českém trhu a poskytuje nejen samotné produkty, ale i kvalifikované poradenství a proškolení obsluhy. Na MSV 2016 firma představila 3 druhy exponátů. Prvním byly magnetické upínací systémy pro efektivní obrábění, resp. pro frézování, broušení, soustružení i pro svařování a další operace, kdy je třeba spolehlivě a přesto flexibilně fixovat materiál na stroji.

upínání obrobku

Magnetické upínání pro 3osá a 5tiosá obráběcí centra dovoluje efektivní obrábění, kterému nepřekáží mechanické upínací přípravky a v součinnosti se systémem stroje je možné elegantně synchronizovat například robota, který odebere obrobek a podle programu vloží nový polotovar.

upin2

upin3

Sofistikované upínání s vysokou flexibilitou představuje oboustranně magnetická upínací deska Milltec GRIP. Upínací síla systému na stůl stroje je 30% z jmenovité upínací síly magnetické desky na obrobek a může dosáhnout 75 tun/m2. Velké upínací síly, pracují souběžně na eliminaci všech možných vibrací a deformací, způsobované běžným mechanickým upínáním. Výhodou je rovněž možnost kopírování nerovností spodní strany obrobku systémem snadno nastavitelných elementů, a to tak, že nedochází k deformaci nebo k předpětí materiálu. Magnetická deska Milltec rovněž zaručuje absolutní přístupnost k obrobku z 5-ti stran a bez omezení jakýmkoliv mechanickým upínacím systémem, který vždy překáží a navíc při nevhodném nastavení může způsobit problémy při obrábění. Magnetická upínací deska je velmi flexibilní a změna jejího nastavení na jiný typ obrobku trvá zanedbatelnou dobu, stejně jako vypnutí nebo zapnutí magnetu, které rovněž může být systémem synchronizováno s robotem.

upin4

Další druh exponátů na stánku společnosti Mag Centrum tvořily ručně ovládané břemenové megnety s jedinečnými vlastnostmi…

břemenové magnety

Mag Centrum nabízí magnety pro širokou škálu hmotností, velikostí a tvarů břemen. Na veletrhu byly k vidění menší břemenové magnety, ale ukázka se zavěšením cca 250kg kulatiny byla velmi efektní, vzhledem k opravdu malým rozměrům použitého magnetu. Firma má v portfoliu speciální řešení pro dlouhé tyče, plechy a další typy materiálu. U všech magnetů je zajištěna vysoká bezpečnost (K=3). Patentovaná technologie má lepší překonání vzduchové mezery mezi magnetem a břemenem, což v praxi znamená jistotu pevného držení břemene. Zaručena je rovněž dlouhá životnost magnetu.

zved2

Třetím typem exponátů byly vyrtací a závitovací stroje Volumec DrillTronic.

DrillTronic

Jedná se o unikátní integrovaný stroj, který je primárně určen k efektivnímu vrtání nebo řezání závitů podle předem naprogramovaných souřadnic. Obsluha sice ručně posouvá ramenem manipulátoru, který drží vrtací zařízení, ale systém sám navádí na přesné souřadnice. Tím se podstatně urychlí vyvrtání všech otvorů nebo vyřezání závitů a výsledkem je nesrovnatelně vyšší efektivita této části výrobního procesu a současně je zaručena eliminace chyb obsluhy nebo vznik zmetku.

Výrazně nižší pořizovací cena oproti plně robotickému řešení a vysoká flexibilita umožňují zvýšit produktivitu i v menších firmách nebo na méně exponovaných pracovištích, kde se zavedení robota nevyplatí.

Podobným, ale mnohem jednodušším typem je i řada vrtacích, šroubovacích a závitovacích manipulátorů. Mag Centrum má ve svém portfoliu zastoupena zařízení jako je šroubovací systém AUTOVIT, elektrické a pneumatické závitořezy Sniper, JoyTap, VT, VTS a ET. Tato zařízení výrazně snižují fyzickou zátěž obsluhy a umožňují tak s menší únavou udělat více práce v kratším čase.

zavitorez2
Kloubový závitořez Voumec

Více informací o produktech Mag Centrum s.r.o. najdete na stránkách www.magcentrum.cz