Magnetická ložiska SKF umožňují udržitelnější výrobu stlačeného vzduchu

skf magnetická ložiska

Magnetická ložiska SKF, která se mohou otáčet rychlostí až 50 000 otáček za minutu, nyní hrají klíčovou roli při snižování emisí CO2 v celé řadě průmyslových aplikací, včetně kompresorů. Technologie magnetických ložisek SKF byla vybrána finskou společností pro čisté technologie Tamturbo pro jejich vysokorychlostní turbomotory, používané v průmyslových vzduchových kompresorech.

skf magnetické ložisko

Stlačený vzduch se používá v mnoha průmyslových závodech k pohonu strojů, nástrojů a automatizaci, stejně jako k pohybu materiálů ve výrobním procesu. Dodávka stlačeného vzduchu historicky využívá šroubové kompresory na olejové bázi, které mají vysoké náklady na údržbu a s tím související emise CO2 pocházející jak z oleje, který spotřebovávají, tak z plýtvání energií ve formě dalších tepelných ztrát.

Použitím vysokorychlostních odstředivých kompresorů s přímým pohonem, s motory s permanentními magnety a aktivními magnetickými ložisky jako hlavní technologií mohou průmysloví zákazníci vyrábět stlačený vzduch s nižšími emisemi, delšími servisními intervaly a nižšími celkovými náklady na vlastnictví ve srovnání s olejovými šroubovými kompresory.

skf magnetické ložisko

 

Thomas Fröst, prezident, Independent & Emerging Business ve společnosti SKF, říká: „Pomáhat průmyslu v přechodu k udržitelnějšímu provozu je to, o co SKF usiluje. Naše technologie magnetických ložisek je tak vzrušující, protože řešení, které bylo kdysi vyvinuto pro ropný a plynárenský průmysl, je nyní schopné urychlit vývoj čistších technologií.“

skf magnetické ložisko

 

Igor Nagaev, prezident a výkonný ředitel společnosti Tamturbo, říká: „Magnetická ložiska SKF pomáhají řešit řadu kritických dilemat v našich aplikacích: umožňují vysoké otáčky, s vynikající spolehlivostí a zlepšenou účinností. To přispívá k tomu, že společnost Tamturbo nabízí zákazníkům kompresory s nižšími celkovými náklady na vlastnictví a sníženými emisemi CO2.“

Zdroj zprávy: SKF
SKF