Mahindra si vybrala ABB PixelPaint pro prvotřídní možnosti lakování

IRB 5500 Pixel Paint ABB

Přední indický výrobce SUV Mahindra & Mahindra Ltd (M&M) se rozhodl vybavit svou novou lakovnu elektrických vozidel (EV) inovativní technologií PixelPaint od ABB. Sériová výroba technologie s oceňovaným aplikátorem barev, který funguje podobně jako inkoustová tiskárna, má být zahájena v roce 2025.

IRB 5500 Pixel Paint

„Naše revoluční technologie PixelPaint dokáže vymalovat velké plochy jednotnou barvou i ty nejmenší detaily s nejvyšší přesností, bez zdržování výroby a bez ručních zásahů,“ zdůrazňuje Jörg Reger, vedoucí obchodní linie pro automobilový průmysl ve společnosti ABB Robotics. „Nasazením robotů s PixelPaint ve vyhrazených buňkách bude Mahindra schopna realizovat povrchové úpravy, jako jsou kontrastní střechy a sloupy pro svou novou řadu EV v plně automatizovaném procesu.“

PixelPaint se skládá z aplikátoru barvy s více než 1000 drobnými, individuálně ovládanými tryskami. Lze jej připojit k robotu ABB, jako je lakovací robot IRB 5500. V kombinaci se systémem 3D vidění a koordinovaný plánovacím a programovacím softwarem ABB RobotStudio® se aplikátor pohybuje těsně podél karoserie vozidla, aby bylo zajištěno, že je naneseno 100 procent barvy, aniž by došlo k přestřiku nebo nadměrné mlze barvy. Tím odpadá nutnost složitého maskování a opakovaných průchodů lakovací linkou. Neexistuje žádný odpad, přesto jsou věrně reprodukovány ty nejmenší detaily.

Poptávka po personalizaci v posledních letech vzrostla a PixelPaint je jen jedním z příkladů toho, jak transformační technologie ABB pomáhají etablovat produkty Mahindry v luxusním segmentu.

Zakázka, která navazuje na stávající vztah mezi ABB a Mahindrou, zahrnuje také 42 robotů rodiny IRB 5500. Díky tomu je M&M prvním OEM v Indii, který používá technologii PixelPaint k lakování kontrastních střech a sloupků vozidel.

Složité a časově náročné operace, jako je lakování a těsnění interiéru, jsou zcela autonomní, přičemž přesnost systémů ABB zajišťuje, že barva je aplikována přesně a pouze tam, kde je to potřeba. Tím odpadá nutnost ručního maskování, což šetří čas a materiál. Podobně digitální atomizéry ABB RB1000i zvyšují efektivitu aplikace o 10 procent a snižují plýtvání o více než 30 procent tím, že zajišťují méně ztrát barvy do vzduchu.

IRB 5500 Pixel Paint ABB

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost v oblasti elektrifikace a automatizace, která umožňuje udržitelnější a efektivnější budoucnost. Řešení společnosti kombinují technickou odbornost se softwarem ke zlepšení způsobu, jakým jsou věci vyráběny, přemisťovány, poháněny a provozovány. Více než 105 000 zaměstnanců ABB staví na více než 140 letech excelence a je odhodláno podporovat inovace s cílem urychlit transformaci průmyslu. www.abb.com

ABB Robotics & Factory Automation je jedním z předních světových poskytovatelů robotiky a automatizace strojů a je jedinou společností s komplexní a integrovanou řadou robotů, autonomních mobilních robotů a technologií automatizace strojů, vyvinutých a koordinovaných pomocí našeho softwaru s přidanou hodnotou. Pomáháme společnostem všech velikostí a odvětví – od automobilového průmyslu přes elektronický průmysl až po logistiku – stát se robustnějšími, flexibilnějšími a efektivnějšími. ABB Robotics & Factory Automation podporuje zákazníky na jejich cestě do propojené a spolupracující továrny budoucnosti. Divize zaměstnává přibližně 11 000 lidí na více než 100 místech v přibližně 53 zemích. www.abb.de/robotics

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male