Maximální rychlost s novým robotem DELTA od firmy KUKA pro ještě vyšší produktivitu

KR 3 D1200 kuka

Vše pod kontrolou rychlostí blesku: KR 3 D1200, nejnovější model robotů DELTA od firmy KUKA, se mimo jiné osvědčil při vybírání potravin z nádob (Pick-and-Place) a je schopen přemisťovat břemena o hmotnosti až 6 kg. To vše ve vysoké rychlosti. Portfolio KUKA Hygienic Oil (HO) se rozšiřuje: S novým modelem KR 3 D1200 se různé úkoly typu Pick-and-Place provádějí při dříve nedosažených vysokých rychlostech. S maximální přesností nyní přemisťuje až 6 kg potravin, léků nebo elektronických součástek.

KUKA KR 3 D1200

Velký pracovní prostor, málo místa
Přestože má KR 3 D1200 jmenovitou nosnost 3 kg, je dimenzován pro břemena do 6 kg. Díky tomu je jedním z nejsilnějších robotů DELTA na trhu. Díky malému půdorysu o průměru 350 milimetrů je montáž na strop prostorově úsporná a vysoce efektivní. Robot má dosah 1200 milimetrů a vertikální pracovní rozsah 350 milimetrů. S přesností opakovatelnosti polohy +/- 0,1 mm a přesností úhlové opakovatelnosti +/- 0,2° pracuje KR 3 D1200 velmi přesně.

KR 3 D1200

Vysokorychlostní robot pro ještě více automatizace
Nový robot DELTA přesvědčuje dosud nedosaženou rychlostí: V malém adaptačním cyklu a s břemenem 1 kg je doba cyklu kratší než 0,32 sekundy. Aby se předešlo prostojům, byl nový, vysoce pokročilý robot DELTA navržen tak, aby byl obzvláště nenáročný na údržbu. Zapouzdřené převodovky s celoživotním mazáním a kulové klouby, které se samy promazávají, pomáhají zajistit, že robot může nepřerušeně pracovat. Díky tomu, že je vyroben převážně z uhlíkových vláken, je obzvláště lehký a odolný. V důsledku toho zaujme nižšími náklady na péči a údržbu a maximální produktivitou.

KR 3 D1200 hm

Úkoly typu Pick-and-Place přebírá nový robot KR DELTA spolehlivě a rychle.

Průmyslové roboty v provedení Hygienic Machine
Při zacházení s potravinami nebo léčivy se projevují další silné stránky a přednosti nového robota KUKA DELTA: Standardně obsahuje potravinářsky nezávadná maziva H1, což jej kvalifikuje pro manipulaci s potravinami v sekundárním sektoru. V dobrých rukou jsou u něj především suché, balené produkty jako čokoláda, chléb nebo sladkosti. „Starší bratr“, robot DELTA KR 3 D1200 HM (Hygienic Machine) uvedený na trh v roce 2021, je vhodný pro přímý kontakt se syrovými potravinami, tedy do primárního sektoru tohoto odvětví. I v nejcitlivějších podmínkách, jaké panují při syrovém zpracování masa nebo sýrů, provedení HM robotu KR DELTA slibuje vynikající hygienu.

Zdroj zprávy: KUKA