Meeting Point CzechTrade 2021 v Brně opravdu bodoval!

CzechTrade

Meeting Point CzechTrade 2021 ukázal, že může být startem pro úspěšný export výrobků i služeb. Na konzultace se registrovalo celkem 114 firem a bylo naplánováno 420 obchodních setkání. Firmám bylo k dispozici 35 ředitelů a ředitelek zahraničních kanceláří, řešili klientské exportní aktivity ve 47 zemích a během tohoto speciálního dne bylo poskytnuto více než 200 hodin odborných konzultací. Řešeny byly konkrétní příležitosti podnikatelů i specifické podmínky spojené s exportem. Největší zájem byl o blízké trhy v rámci Evropské unie, ale také o trhy v USA, Turecku, Velké Británii, Brazílii i Kyrgyzstán či Kazachstán. Meeting Point zaznamenal v den konání mnoho pozitivních ohlasů.

 

Druhý ročník zahájil vicepremiér Karel Havlíček, který byl také u zrodu nové České národní expozice Czech Republic: The Country For The Future. „Snažili jsme se dát dohromady mnoho expozic stánků státních institucí, které byly podle mého názoru různě roztříštěné. Už podruhé jedeme v rámci jedné značky z jednoho místa v rámci jedné vize Česká republika: země pro budoucnost. Je součástí naší nové strategie založené na nejnovějších technologiích, přidané hodnotě a digitalizaci. Mám velkou radost, že dnes máme na stánku 14 státních institucí, všichni zde spolupracují a je to přehledné,“ popsal hlavní myšlenku projektu Meeting Point CzechTrade. „Myslím si, že je to dobrá vizitka pro zahraniční návštěvníky, kdy se prezentujeme jako sebevědomá země s jasnou vizí a ve finále šetříme i náklady,“ míní Karel Havlíček.

V návaznosti na Mezinárodní strojírenský veletrh budou některá jednání pokračovat i v regionech, aby mohla být s českými exportéry finalizována.